Ratchet & Clank: Załoga Q

Ratchet & Clank: Załoga Q

6,1
66 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.1
PS Vita 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Inna,   Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.11.2012
Europa:
30.11.2012
Polska:
30.11.2012
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Inna,   Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.11.2012
Europa:
30.11.2012
Polska:
30.11.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Ratchet & Clank: Załoga Q (PS3)
7.0
Recenzja: Ratchet & Clank: Załoga Q (PS3)

Ratchet & Clank: Załoga Q - opis gry

Ratchet & Clank: Załoga Q to gra platformowa wzbogacona o elementy produkcji typu tower defense oraz strzelaniny, stworzona przez studio Insomniac Games i wydana przez Sony w listopadzie 2012 na konsolę PlayStation 3. Na początku 2013 roku Załoga Q będzie także dostępna dla posiadaczy PlayStation Vita.

Ratchet & Clank: Załoga Q to, w odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, przede wszystkim zabawa w obronę bazy. Podstawa rozgrywki to gromadzenie śrubek z rozbijanych skrzynek oraz obijanych po drodze pojedynczych wrogów, dzięki czemu mamy środki na to, aby wznieść pola siłowe, porozkładać działka w wyznaczonych do tego miejscach i położyć różnego rodzaju miny. Do bazy gracz ma zazwyczaj dwa wejścia, więc trzeba wykazać się podzielnością uwagi, zaś w krótkich przerwach między atakami kosmitów należy szukać zasobników z dodatkową bronią, a także wyłączać struktury opanowane przez nieprzyjaciół.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kampania jest stosunkowo krótka, wynagradza to jednak tryb multiplayer. Sama rywalizacja ekip, doglądających dwóch konkurujących ze sobą baz, podzielona jest na tury. W pierwszej gracze biegają po mapie, starając się przejąć jak najwięcej punktów kontrolnych, co oznacza napływ cennej gotówki. W drugiej umacniamy je i swoją siedzibę, zamawiając za resztę zebranego dobra umocnienia służące do obrony przed atakiem przeciwników w fazie ostatniej. Sytuacja na froncie często się zmienia, trzeba również myśleć, kiedy poświęcić bezpieczeństwo własnej bazy i wyruszyć samemu, aby zaatakować dobytek oponenta. Oprócz trybu dla samotnego gracza oraz rywalizacji przez Sieć, Załoga Q oferuje także możliwość grania w kooperacji.

W porównaniu do poprzednich cześci Ratchet & Clank, oprawa graficzna w Ratchet & Clank: Załoga Q nie jest najwyższych lotów. Zastosowane obiekty w większości wyciągnięto z poprzednich gier z serii, te nowe zaś nie porażają jakością. Tekstury są niestety często bardzo słabe, na domiar złego zaś produkcja po prostu zalicza poważne spadki płynności działania. Gra została za to przetłumaczona na polski i okraszona dubbingiem w rodzimym języku.

Wideo - Ratchet & Clank: Załoga Q

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper