Ratchet & Clank: Rozmiar Ma Znaczenie

Ratchet & Clank: Rozmiar Ma Znaczenie

7,6
83 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.6
PS2 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
High Impact Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.03.2008
Europa:
28.03.2008
Polska:
28.03.2008
Producent:
High Impact Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.03.2008
Europa:
28.03.2008
Polska:
28.03.2008

Ratchet & Clank: Rozmiar Ma Znaczenie - opis gry

Ratchet & Clank: Rozmiar Ma Znaczenie to trójwymiarowa platformówka autorstwa High Impact Games, studia założonego przez byłych pracowników Naughty Dog i Insomniac Games. Tytuł ukazał się najpierw na PlayStation Portable a po roku również na PlayStation 2, stanowiąc w momencie premiery piątą odsłonę serii.

Nowe wyzwanie spada na parę głównych bohaterów, gdy ci odpoczywają na w pełni zasłużonych wakacjach. Ich spokój burzy niejaka Luna, dziewczyna, która pisze akurat szkolne wypracowanie na temat bohaterów. Prosi ona Ratcheta i Clanka o przysługę - chce bowiem opisać jakiś heroiczny wyczyn. To niewinne zdarzenie, jak można się spodziewać, staje się punktem wyjścia dla większej intrygi, w której swoją rolę odegra m.in. tajemniczy artefakt będący pozostałością po starożytnej cywilizacji.

 

Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, Rozmiar Ma Znaczenie stanowi połączenie platformówki z grą akcji. Para głównych bohaterów odwiedzi łącznie dziesięć różnych planet (jedenasta to bonus do odblokowania), na których zmierzy się z różnymi wyzwaniami. Istotną rolę w rozgrywce odgrywa modyfikacja posiadanego sprzętu. Do dyspozycji mamy tu rozmaite bronie (w tym takie dobrze znane fanom serii) oraz pancerze, z którymi wiążą się nowe gameplayowe rozwiązania - nie kupujemy bowiem gotowców, tylko zbieramy części tworząc z nich następnie przydający się podczas zmagań ekwipunek. Pancerze zmieniają wygląd naszego podopiecznego, a także redukują zadawane przez nieprzyjaciół obrażenia. W grze kierujemy głównie Ratchetem, ale zdarzają się również epizody, gdy wcielamy się w Clanka.

 

Oprócz zwyczajnego skakania po platformach i strzelania do przeciwników na graczy czekają również inne atrakcje, jak minigry. Twórcy przygotowali też różne wyzwania, których zaliczenie pozwala zgarnąć tzw. skill points. Im mamy ich więcej, tym więcej bonusów jesteśmy w stanie odblokować (np. duże głowy albo skiny dla Ratcheta). Jednokrotne przejście głównego wątku daje ponadto dostęp do Challenge Mode - trudniejszej jego wersji.

 

Rozmiar Ma Znaczenie posiada tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób. Na graczy czekają tam cztery warianty zabawy: deathmatch, team deathmatch, capture the flag oraz Iron Lombox Challenge. Pierwsze trzy nie wymagają wyjaśnień, czwarta opcja to natomiast różnego rodzaju zadania, np. zbieranie konkretnych przedmiotów albo próba przeprowadzenia krów do ciężarówki.

Wideo - Ratchet & Clank: Rozmiar Ma Znaczenie

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper