Daxter

Daxter

8,2
112 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ready At Dawn Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.2006
Europa:
14.04.2006
Polska:
19.04.2006
Producent:
Ready At Dawn Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.2006
Europa:
14.04.2006
Polska:
19.04.2006

Daxter - opis gry

Daxter jest grą platformową wyprodukowaną przez Ready at Dawn Studios i wydaną przez Sony w kwietniu 2006 roku wyłącznie na konsolę PlayStation Portable. Gra jest spin-offem serii Jak and Daxter, w której główna rola przypadła tym razem łasicy Daxterowi.

W produkcji Ready at Dawn Studios gracz przejmuje kontrolę nad Daxterem, który po dwóch latach poszukiwań Jaka jest kompletnie wyczerpany i zdezorientowany. Bohater szybko uświadamia sobie, że bez sprytu i nutki szczęścia nie natrafi na żaden godny uwagi trop. Autorzy przygotowali piętnaście poziomów podzielonych na dwadzieścia pięć misji, które przerywane są interesującymi i pełnymi humoru scenkami opartymi na silniku gry. W eksterminacji kilkudziesięciu rodzajów wrogów pomocne okazuje się kilkanaście typów broni palnej, między innymi Fly Swatter, Backpack Spray Gun czy Crop Duster. Każdy z poziomów oferuje odmienny krajobraz oraz spore skomplikowanie systemu kładek i przejść, podobnie jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie, czyli Jak and Daxter: The Precursor Legacy.

 

Autorzy Daxtera oprócz etapów stricte platformowych, przygotowali również kilka lokacji bonusowych, urozmaicających całą zabawę. Kilkakrotnie mamy okazję zasiąść za sterami pojazdów latających, zjeżdżać na lianach, sunąć w tunelach, czy wziąć udział w licznych minigierkach. Pokuszono się nawet o przerywnik, w którym bohater wciela się w rolę Neo z Matriksa i w strugach deszczu pokonuje kolejnych przeciwników przypominających agentów Smith (wszystko polega na rytmicznym wciskaniu przycisków). W grze nie zabrakło również starć z bossami, a znalezienie sposobu na każdego z nich wymaga od grającego odrobiny cierpliwości. Średni czas potrzebny na przejście kampanii wynosi około dziesięć godzin, jednak Daxter został zaopatrzony w sporo sekretów, które zdecydowanie przedłużają jego żywotność. Na poszczególnych poziomach porozmieszczano setki Orbów i innych niełatwych do odnalezienia „znajdziek”, można zagrać nawet na dwóch graczy w trybie Ad-Hoc, gdzie każdy wystawia do pojedynku znalezione w czasie głównego trybu robaczki.

 

Daxter został stworzony przez studio Ready at Dawn, które niedługo potem przygotowało na PSP dwie odsłony God of War. Podobnie jak w przypadku przygód Kratosa, także w Daxter oprawa audiowizualna stoi na najwyższym poziomie. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada kompozytor Jamey Scott.

Wideo - Daxter

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper