Puddle Knights

Puddle Knights

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lockpickle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
03.03.2020
Europa:
03.03.2020
Producent:
Lockpickle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
03.03.2020
Europa:
03.03.2020

Puddle Knights - opis gry

Puddle Knights to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Lockpickle. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych z systemami Windows oraz macOS.

Rozgrywka - Puddle Knights

Puddle Knights to dość oryginalna gra logiczna, której akcja rozgrywa się w królestwie mającym duży problem z błotem. Przejmując kontrolę nad rycerzem, musimy użyczyć naszej peleryny wielmożnemu państwu, by ci nie musieli brudzić sobie butów i odzienia. 

Naszym zadaniem na każdej planszy jest przeprowadzenie przedstawicieli szlachty do wyjścia. Jak wspomniano, po drodze nie mogą oni zetknąć się z błotem. Nasza postać może poruszać się po każdej nawierzchni, ale mimo to nałożone są na nią również pewne ograniczenia: nie może się odwrócić o 180 stopni, chodzić po swojej pelerynie ani się poruszyć, gdy komuś jej użycza. W razie wpadki możemy użyć funkcji pozwalającej cofnąć ruch rycerza, a jeśli całkowicie stracimy rozeznanie co i jak, rozpocząć level od początku jednym wciśnięciem przycisku.

Na przejście czeka tu w sumie siedem światów, które składa się z pomniejszych leveli. Łącznie jest ich ponad pięćdziesiąt. Każdy kolejny świat przedstawia jakieś nowe rozwiązanie lub mechanikę, która urozmaica standardową formułę. Na późniejszym etapie zmagań może się zdarzyć, że nasza postać musi użyć swojej głowy jako 'platformy', by pozwolić po niej przejść potrzebującemu szlachcicowi, pojawiają się mosty zwodzone, przeszkadzajki tudzież inni rycerze komplikujący sytuację. 

W każdym ze światów mamy do czynienia z dwoma ‘zestawami’ plansz. Jeden to ten podstawowy, drugi jest z kolei bonusowy i oferuje opcjonalne wyzwania stawiające poprzeczkę znacznie wyżej. Wliczając wszystko, twórcy przygotowali ponad sto leveli.

Wideo - Puddle Knights

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper