Baba Is You

Baba Is You

8,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hempuli Oy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Logiczna
Premiery
Świat:
13.03.2019
Europa:
13.03.2019
Producent:
Hempuli Oy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Logiczna
Premiery
Świat:
13.03.2019
Europa:
13.03.2019

Baba Is You - opis gry

Baba Is You to gra logiczna, która umożliwia graczowi manipulowanie zasadami. Za jej produkcję odpowiadało niezależne studio Hempuli Oy. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Baba Is You to gra logiczna bazująca na oryginalnym pomyśle. Zabawa polega tu bowiem na tym, że mamy możliwość zmieniania zasad rządzących rozgrywką. W praniu wygląda to następująco: wcielając się w tytułowe stworzenie o nazwie Baba, które przypomina królika/owieczkę, musimy dostać się do żółtej flagi umieszczonej gdzieś na planszy (cała plansza widoczna jest na ekranie). Aby to uczynić, musimy manipulować zasadami. Owe prawa występują tu pod postacią bloków zawierających kluczowe słowa i dotyczą rozmaitych rzeczy: tego, co można przestawiać, tego, gdzie można pójść, co jest niebezpieczne a co nie jest itd. Jeśli dla przykładu mamy zdanie “Wall is stop”, oznacza to, że nie możemy przejść przez ścianę. Co innego, gdy słowo “stop” zamienimy na “push”. Innym razem możemy sprawić, by woda nie sprawiała problemów, jeszcze innym, że trawa zacznie zadawać obrażenia. Na każdej planszy jest kilka zasad, w tym “Baba Is You” - na tę należy bardzo uważać, ponieważ jej ruszenie może być równoznaczne ze zgonem naszej postaci.

Twórcy przygotowali dwieście plansz, które możemy wybrać z poziomu mapy świata. Te pierwsze pozwalają nam się wdrożyć i nie stanowią szczególnego wyzwania, ale oczywiście wraz z czasem stopień trudności rośnie, a łamigłówki wymagają znacznie większej kreatywności i kombinowania. Pewnymi ułatwieniami jest możliwość natychmiastowego restartu oraz stopniowego cofania kroków, jakie mieliśmy okazję podjąć.

Wideo - Baba Is You

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper