Pro Evolution Soccer 6

Pro Evolution Soccer 6

8,2
91 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
X360 7.6
PSP 7.0
DS -
PS2 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
26.10.2006
Europa:
26.10.2006
Polska:
08.12.2006
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
26.10.2006
Europa:
26.10.2006
Polska:
08.12.2006

Pro Evolution Soccer 6 - opis gry

Pro Evolution Soccer 6 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Konami. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 2, Xbox 360, PlayStation Portable i Nintendo DS.

Produkcja jest kolejną odsłoną popularnej serii piłkarskiej Konami, tym razem wydaną na sezon 2006/07. Wzorem poprzedników gra posiada ograniczoną licencję, co sprawia, że część nazwisk piłkarzy i klubów jest zgodna z rzeczywistością, a część zmodyfikowana. Pro Evo 6 oferuje jednak rozbudowany edytor, dzięki któremu możliwa jest zmiana tego stanu rzeczy.

Sterowanie pozostało bez szczególnych zmian, gra doczekała się pewnej liczby zmian i modyfikacji jeszcze bardziej podnoszących realizm. Przede wszystkim ‘szóstka’ jest nieco wolniejsza od poprzedników, premiując mądrą, przemyślaną grę (najlepiej atak pozycyjny), a nie rajdy, podczas których mijamy obrońców niczym tyczki slalomowe. Przeciwnie - nasz zawodnik w starciu z defensorem rywala ma mniejsze szanse na powodzenie. Co więcej, aby zwiększyć szanse na dobre podanie, musimy zwrócić się w kierunku piłkarza naszej drużyny. Piłka bowiem nie chodzi tu jak po sznurku po zwykłym wciśnięciu przycisku odpowiedzialnego za podanie.

Pro Evo 6 oferuje różne warianty rozgrywki, jak ligi czy puchary, w których grać możemy zarówno reprezentacjami narodowymi, jak i klubami. Główną atrakcją jest oczywiście ponownie Master League, czyli tryb, w którym nie tylko rozgrywamy mecze, ale też zajmujemy się zarządzaniem drużyną. Po drodze zarabiamy pieniądze, które przeznaczamy na zakup nowych piłkarzy. Jedną z nowości w tutejszym Master League jest opcja wyboru, czy zawodnicy mają się starzeć z czasem, czy nie.

Poza tym warto wspomnieć, że da się grać przez sieć, choć rzecz jasna nie na wszystkich platformach.

Wersja z Xboxa 360 jest najbardziej zaawansowana technicznie/graficznie, ale z drugiej strony jest też pozbawiona pewnych atrakcji, jak sklepik PES (w którym można np. kupować legendarnych piłkarzy), opcja zapisywania replayów czy multiplayerowa kooperacja.

Wideo - Pro Evolution Soccer 6

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych