Pokkén Tournament DX

Pokkén Tournament DX

7,4
12 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.09.2017
Europa:
22.09.2017
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.09.2017
Europa:
22.09.2017

Recenzja redakcji

Pokkén Tournament DX - recenzja gry
7.5
Pokkén Tournament DX - recenzja gry
NS

Pokkén Tournament DX - opis gry

Pokkén Tournament DX to to trójwymiarowa bijatyka z udziałem pokemonów wyprodukowana przez Bandai Namco i wydana przez Nintendo na konsolę Nintendo Switch. DX to rozbudowana wersja Pokkén Tournament, który pierwotnie ukazał się na Wii U.

W Pokken Tournament DX na start otrzymujemy do dyspozycji piętnaście pokemonów, o jednego więcej niż w pierwowzorze. Pokemony znacząco różnią się umiejętnościami (nie licząc dwóch przypadków), toteż gracze preferujący różne style walki powinni tu znaleźć coś dla siebie. Oprócz rostera grywalnych podopiecznych dostępne są także pokemony asystujące. Nie mamy nad nimi pełnej kontroli, ale możemy je przyzwać w trakcie pojedynku, by nam w ten lub inny sposób pomogły. Techniki używane przez nie w takich sytuacjach można dobrać przed walką. W DX pojawiają się dwa nowe pokemony asystujące.

Pojedynki toczą się na w pełni trójwymiarowych planszach. Kamera, co ciekawe, zmienia pozycję w zależności od tego, co się dzieje. Inaczej to wygląda gdy zawodnicy są od siebie oddaleni, a jeszcze inaczej gdy są blisko siebie (wtedy Pokken przypomina tradycyjną bijatykę). Podczas rozgrywki korzystamy z kilku przycisków - trzy są odpowiedzialne za różnego rodzaju ataki, jeden za blok, jeden za skok, a jeden służy do przywoływania asystujących pokemonów. System walki w Pokkenie jest dość rozbudowany - mamy zwykłe ataki, chwyty, pociski, combosy, kontrataki itd. itp. Uwagę warto także zwrócić na wskaźnik Burst Meter, który pozwala wejść w specjalny stan umożliwiający odpalanie specjalnych technik.

Najważniejszym trybem w Pokkenie jest Ferrum League, w którym próbujemy wejść na sam szczyt hierarchii trenerów. Ferrun League można nazwać tutejszym trybem fabularnym, ale w rzeczywistości historia jest szczątkowa. Poza tym dostępna jest też możliwość rozegrania szybkiego pojedynku, rozbudowany tutorial pozwalający zapoznać się z meandrami systemu walki oraz multiplayer (umożliwiający wspólną rozgrywkę zarówno w wariancie lokalnym, jak i przez sieć).

Nowości

Oprócz nowych pokemonów do wersji DX dodano też kilka nowych rzeczy. Jest to tryb Team Battle (walki trzech na trzech), Group Match pozwalający dobierać do rywalizacji graczy na podobnych poziomie umiejętności, Daily Challenges, czyli codziennie pojawiające się wyzwania, oraz replaye, którymi możemy się dzielić przez sieć.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper