Pokemon Snap

Pokemon Snap

6,8
8 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U -
N64 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Inna
Premiery
Świat:
21.03.1999
Europa:
15.09.2000
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Inna
Premiery
Świat:
21.03.1999
Europa:
15.09.2000

Pokemon Snap - opis gry

Pokemon Snap to gra zręcznościowa wyprodukowana przez HAL Laboratory i wydana przez Nintendo na Nintendo 64. Rozgrywka polegała w niej na robieniu możliwie jak najbardziej atrakcyjnych zdjęć pokemonom. Tytuł początkowo miał wymagać posiadania przystawki 64DD, ale jej słaba sprzedaż w Japonii zrewidowała te plany.

W grze wcielamy się w Todda Snapa, fotografa, który razem z profesorem Oakiem wybiera się z wyprawą naukową na nieskalaną wyspę pokemonów. Zadaniem naszego podopiecznego jest stworzyć możliwie jak najlepsze zdjęcie dokumentujące podróż i odkrycia.

Dostęp do różnych leveli (miejsc na wyspie) mamy z poziomu bazy wypadowej. W Pokemon Snap gra się trochę jak w niektóre rail shootery - nasz podopieczny porusza się ‘po szynach’ i musi cykać fotki różnym ciekawym rzeczom, których jest świadkiem. Każdy level pozwala zrobić maksymalnie 60 zdjęć, spośród których wybieramy później te według nas najlepsze. Na końcu tego procesu Oak wystawia notę zależną od takich czynników, jak wielkość pokemona, jego poza i to czy dobrze uchwyciliśmy go w kadrze. Dodatkowe punkty można także zdobyć po uchwyceniu specjalnej pozy, np. surfującego Pikachu. Gra posiada album umożliwiający zapisywanie i przeglądanie ulubionych zdjęć.

W Pokemon Snap czeka na odwiedzenie siedem miejscówek (plaża, rzeka, podziemny tunel, wulkan itd.). Wydaje się to niewielką liczbą, ale dodatkowe przedmioty (dające możliwość robienia lepszych zdjęć, jak flet który potrafi zirytować zwierzaki) oraz alternatywne ścieżki wydłużają żywotność produkcji.

Co warto dodać, Pokemon Snap ukazał się także na Wii w ramach oferty Virtual Console. Wersja ta posiada funkcje sieciowe pozwalające udostępniać zdjęcia na forach internetowych i dzielenie się nimi ze znajomymi.

Wideo - Pokemon Snap

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper