Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team/Red Rescue Team

Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team/Red Rescue Team

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

DS 10.0
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
17.11.2005
Europa:
10.11.2006
Producent:
Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
17.11.2005
Europa:
10.11.2006

Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team/Red Rescue Team - opis gry

Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team/Red Rescue Team to japońska gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana przez Chunsoft i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Game Boy Advance (Red Rescue Team) i Nintendo DS (Blue Rescue Team).

Założenia obu gier, a w zasadzie wersji, są takie same. Pozwalają nam się one wcielić w człowieka, który z bliżej niejasnych powodów trafia do tajemniczego fantastycznego świata i przemienia się w nim w pokemona, tracąc przy tym wszystkie swoje wspomnienia z poprzedniego życia. Zabawę rozpoczynamy od kwizu, od którego wyniku zależy, nad którym z szesnastu stworków przejmiemy kontrolę; ponadto wybieramy także pomocnika (jednego z dziesięciu). Wkrótce okazuje się, że miejsce, gdzie trafiliśmy, to nie sielanka. Wstrząsają nim bowiem od niedawna naturalne kataklizmy. Nasz podopieczny postanawia więc pomóc miejscowym zakładając tytułowy Rescue Team.

Pod względem rozgrywki produkcja przypomina inne gry z serii Mystery Dungeon stworzone przez Chunsoft. Podczas zmagań naszym priorytetowym zadaniem jest pomaganie potrzebującym. Czynimy to zaliczając zadania poboczne, a te bywają różne: ratowanie innych pokemonów, dostarczanie przedmiotów we wskazane miejsce, eskorta itd. 

W trakcie wykonywania tych zadań odwiedzamy dungeony, których pomieszczenia są generowane losowo. Przeciwników, to znaczy inne pokemony, spotykamy eksplorując niebezpieczne lochy. Starcia z nimi są turowe, choć po napotkaniu nieprzyjaciela nie przenosimy się na oddzielne pole bitwy.

Istotne znaczenie ma poziom głodu. Nasi podopieczni muszą spożywać posiłki, by nie paść w dungeonach. Znajdujemy je w trakcie samej eksploracji lub kupujemy przed ‘ekspedycją’.

Różnice między Blue Rescue Team a Red Rescue Team nie są duże. Blue robi użytek z funkcji DS-a i posiada nieco lepszą oprawę audio-video. Obie wersje dają dostęp do sześciu unikalnych dla siebie pokemonów. 

Wideo - Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team/Red Rescue Team

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper