Pokemon Go

Pokemon Go

7,0
39 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Niantic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Premiery
Świat:
06.07.2016
Europa:
15.07.2016
Polska:
15.07.2016
Producent:
Niantic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Premiery
Świat:
06.07.2016
Europa:
15.07.2016
Polska:
15.07.2016

Pokemon Go - opis gry

Pokemon Go to gra korzystająca z technologii augmented reality (rzeczywistość rozszerzona) wyprodukowana i wydana przez Niantic na urządzenia mobilne z systemami Windows i iOS. Tytuł dostępny był w modelu F2P, tzn. był dostępny do pobrania za darmo, ale gracze mogli za prawdziwe pieniądze kupować rzeczy, które pomogą im w trakcie rozgrywki.

Tuż po rozpoczęciu przygody z aplikacją tworzymy naszego avatara. Wybrać możemy między innymi kolor skóry, oczu, fryzurę oraz ciuchy. Następnie przechodzimy do właściwej zabawy. Do dyspozycji otrzymujemy mapę bazującą na naszej lokalizacji. Znajdziemy na niej PokeStopy, miejsca w których otrzymać możemy różne przedmioty, sale treningowe (gym) oraz same pokemony. PokeStopy i sale treningowe znajdują się w popularnych miejscach, np. parkach, miejscach kultu czy przy zabytkach. Pokemony także pojawiają się według pewnego klucza, te wodne dla przykładu znajdziemy przy wodzie. Po napotkaniu stworka możemy wybrać pre-renderowane tła bądź jego wizerunek nałożony na to, co nas otacza.

W odróżnieniu od klasycznych Pokemonów z konsol przenośnych tutaj nie walczymy ze stworkami, by móc je zwerbować. Aby złapać pokemona musimy rzucić pokeballem używając właściwej siły i wyczuwając timing. Jeśli nam się to uda, otrzymujemy pewną ilość słodyczy i pyłku gwiezdnego (stardust). Za ich pomocą możemy zwiększać potencjał bojowy podopiecznego, czyli CP (Combat Power).

Po wbiciu na piąty level możemy uczestniczyć w pojedynkach rozgrywanych w salach treningowych bądź przystąpić do jednego z trzech zespołów, frakcji występujących w tutejszym ‘świecie’. Jeśli znajdziemy salę, którą zajmuje gracz z innej frakcji, możemy spróbować ją odbić. W przypadku zwycięstwa sami wystawiamy potem pokemona mającego jej pilnować.

Do Pokemon Go udostępniane były po premierze liczne dodatki i rozszerzenia znacząco rozbudowujące grę.

Wideo - Pokemon Go

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych