Play Novel: Silent Hill

Play Novel: Silent Hill

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
21.03.2001
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
21.03.2001

Play Novel: Silent Hill - opis gry

Play Novel: Silent Hill (błędnie nazywany Silent Hill: Play Novel) to powieść graficzna wyprodukowana i wydana przez Konami oficjalnie wyłącznie na Game Boy Advance. Tytuł pierwotnie wydano tylko w Japonii w j. japońskim (menu było w j. angielskim). Nieoficjalna lokalizacja na j. angielski ukazała się 24 stycznia 2013 roku - za nią odpowiadało kilku członków fanowskiego portalu serii, alchemillahospital.net.

Produkcja w odróżnieniu od głównej odsłony serii wydanej dwa lata wcześniej została skontrułowana w podobny sposób, co książki "Choose Your Own Adventure". Tak więc gracz przechodzi przez kolejne grafiki z tekstem, od czasu do czasu wybierając także, jaką ścieżką ma podążyć kontrolowana przez niego postać (co wpływa na to, jaki finał zobaczy) - w kilku przypadkach będzie on również rozwiązywał zagadki środowiskowe. Z tym tytułem można się zapoznać wyłącznie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

Zawarte w Play Novel: Silent Hill zostały oparte o to, co miało miejsce w Silent Hill - początkowo dostępny jest jedyne scenariusz przybliżający opowieść z perspektywy Harry'ego Masona. Po jej ukończeniu nie tyle odblokowywana jest dodatkowa perspektywa (policjantka Cybil Bennet), co dodatkowo cyfrowe karty (łącznie było ich 32). Przez pewien czas gracze z Japonii mogli także pobrać pakiety przedstawiające opowieść m. in. z perspektywy Andy'ego, sąsiada Cheryll oraz Harry'ego - obecnie są one niedostępne.  

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper