Pid

Pid

3,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.0
PS3 3.7
X360 3.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Might & Delight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.2012
Europa:
31.10.2012
Producent:
Might & Delight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.2012
Europa:
31.10.2012

Pid - opis gry

Pid to dwuwymiarowy puzzle-platformer wyprodukowany przez niezależne studio Might and Delight i wydany w cyfrowej dystrybucji przez D3 Publisher. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Fabuła - Pid

Gra skupia się na perypetiach chłopca o imieniu Kurt, który pewnego dnia wyrusza z klasą na wycieczkę intergalaktycznym autobusem. Niestety, podczas wizyty na jednej planecie zasypia, przez co grupa zostawia go na pastwę losu. Teraz musi znaleźć drogę do domu, co wcale nie będzie proste. Połączenie z innymi planetami zostało bowiem zerwane a jakby tego było mało na miejscu czyhają wrogo nastawione roboty i inne niebezpieczeństwa.

Rozgrywka - Pid

Pod względem rozgrywki Pid to dwuwymiarowa platformówka z dodatkiem łamigłówek i tym podobnych wyzwań. Jako Kurt podróżujemy po różnych lokacjach na obcej planecie. Po drodze zmagamy się z robotami, w czym pomagają nam przyjaźnie nastawieni mieszkańcy, oraz próbujemy -- w dalszej perspektywie -- powstrzymać niecną intrygę wymierzoną w ludzkość.

Kurt posiada przy sobie specjalny klejnot, który pozwala mu (i nam) radzić sobie z napotykanymi wyzwaniami. Klejnot ten tworzy promienie pozwalają do pewnego stopnia manipulować grawitacją, dzięki czemu chłopak jest w stanie radzić sobie z nieprzyjaciółmi i rozwiązywać łamigłówki.

Przydatne bywają też inne myki. Np. bomby służące chociażby do walki (tu warto dodać, iż od czasu do czasu zmagamy się również z bossami). Bywa też, że walka nie jest najlepszym wyjściem i musimy się skradać.

Pid oferuje tryb multiplayer dla dwóch osób, w którym do Kurta dołącza Audrey. W tej sytuacji oboje muszą współpracować, by uciec z niezbyt przyjaznego miejsca. Gdy już nam się uda tego dokonać, po przejściu gry odblokowujemy nowy, wyższy stopień trudności.

Wideo - Pid

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper