Phantom Brave

Phantom Brave

6,5
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
Wii 8.0
PS2 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
22.01.2004
Europa:
04.02.2005
Producent:
Nippon Ichi Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
22.01.2004
Europa:
04.02.2005

Phantom Brave - opis gry

Phantom Brave to strategia turowa wyprodukowana przez studio Nipponi Ichi. Gra ukazała się pierwotnie na PlayStation 2, po kilku latach pojawiła się natomiast jej konwersja na Wii (odpowiadało za nią studio System Prisma).

Akcja gry toczy się w świecie zwanym Ivoire. Wielką jego część stanowi ocean, mieszkańcy zaś żyją na licznych wysepkach. Główną bohaterką historii jest kilkunastoletnia Marona posiadająca zdolność nawiązywania kontaktu z duchami, co nie spotyka się z entuzjazmem innych osób. Ostracyzm sprawia, iż wyruszy ona w podróż, której celem będzie powstrzymanie starożytnej niszczycielskiej siły. Maronie pomoże w tych zmaganiach Ash, ochraniający ją duch, oraz jego liczni pobratymcy.

Starcia w Phantom Brave odbywają się w systemie turowym. Marona może w nich uczestniczyć, ale kluczem do zwycięstwa jest przede wszystkim przyzywanie duchów. Aby to uczynić, musimy “związać” je z jakimś materialnym przedmiotem, np. drzewem lub kamieniem. Podczas jednego pojedynku da się przyzwać maksymalnie czternastu podopiecznych. Na ich zdolności rzutować będą rzeczy, które wykorzystamy (kamień dla przykładu sprawi, iż ktoś będzie silny, ale ta siła odbije się na szybkości).

Walki odbywają się na arenach, których nie podzielono na pomniejsze pola . Nie ma na nich też niewidzialnych barier, dlatego możemy wyrzucić kogoś poza obszar starcia i tym samym uszczuplić szeregi wroga bez konieczności pozbawiania jednostki całego HP. W razie wygranej zdobywamy punkty doświadczenia, dzięki którym nasi podkomendni rosną siłę, maksymalnie do 9999 poziomu.

Historię podzielono na dwadzieścia rozdziałów. W ich przerwie Marona może odwiedzić rodzimą wyspę, na której ma możliwość tworzenia dungeonów i przyzywania nowych duchów. Duchy mają różne profesje, np. Healer leczy, Fusionist przeprowadza fuzje postaci lub przedmiotów, a Blacksmith pozwala usprawniać ekwipunek.

Po zakończeniu głównego wątku otrzymujemy dostęp do nowych map, które pozwalają nam się zmierzyć z potężnymi przeciwnikami. Część pochodzi z serii Disgaea i możemy ich zwerbować do własnej ekipy.

Wideo - Phantom Brave

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper