Paper Mario: The Thousand Year Door

Paper Mario: The Thousand Year Door

8,4
27 oceny

Ocena wg platformy:

GC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
41 godzin
Premiery
Świat:
22.07.2004
Europa:
12.11.2004
Polska:
15.11.2004
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
41 godzin
Premiery
Świat:
22.07.2004
Europa:
12.11.2004
Polska:
15.11.2004

Paper Mario: The Thousand Year Door - opis gry

Paper Mario: The Thousand Year Door to gra RPG z elementami zręcznościowymi wyprodukowana przez studio Intelligent Systems i wydana przez Nintendo na GameCube’a. Była to druga odsłona 'papierowej' serii i według wielu zdecydowanie najlepsza.

Punktem wyjścia dla fabuły jest legenda o mieście z przeszłości, które przepadło w mrokach historii, ale pozostawiło po sobie jedną pozostałość - tajemnicze tysiącletnie drzwi. Teorii co się za nimi kryje było bez liku, lecz szansa na odkrycie tajemnicy pojawia się dopiero gdy do akcji wkracza Mario wraz z przyjaciółmi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra zachowuje swój unikalny styl graficzny z pierwowzoru wydanego na Nintendo 64 - bohaterowie oraz rozmaite obiekty sprawiają tu wrażenie wykonanych z papieru. Patent ten oczywiście ma duży związek z rozgrywką i nieraz pokazuje, w jak kreatywny sposób można go wykorzystać.

The Thousand Year Door, podobnie jak wiele gier jRPG, dzieli się na dwie odrębne części - eksplorację i walkę. W tym drugim przypadku do czynienia mamy z dość standardowym systemem, w którym wybieramy pasujące nam komendy: atak, obronę, przedmiot. Czasami pojedynki urozmaicają jeszcze proste motywy zręcznościowe, które mogą spotęgować efekt jakiejś zdolności. Co ciekawe, pojedynki toczą się przed publicznością, co może wpływać na rozwój sytuacji dwojako. Jeśli widzom spodobają się nasze poczynania, to pomogą, rzucając np. jakimś przydatnym przedmiotem. Jeśli nie - zaszkodzą.

Mario może oczywiście zdobywać doświadczenie pod postacią specjalnych punktów (Star Points) - zgromadzenie setki pozwoli wskoczyć na wyższy poziom. Zdolności podopiecznych można też rozwijać w inny sposób, np. dzięki przedmiotom podbijającym statystyki albo odznakom kupowanym od NPC-ów lub wygrywanym w walkach. Każda z dostępnych w grze postaci posiada swój własny unikalny wachlarz umiejętności.

Wideo - Paper Mario: The Thousand Year Door

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper