Painkiller: Czarna Edycja

Painkiller: Czarna Edycja

8,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
People Can Fly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
25.08.2005
Europa:
25.08.2005
Polska:
21.09.2005
Producent:
People Can Fly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
25.08.2005
Europa:
25.08.2005
Polska:
21.09.2005

Painkiller: Czarna Edycja - opis gry

Painkiller: Czarna Edycja (znany także jako Painkiller: Gold Edition albo Painkiller: Black Edition) to pakiet strzelanin z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowany przez People Can Fly i wydany przez DreamCatcher Interactive 25 sierpnia 2005 jedynie na PC z systemem Windows. Na terenie Polski, dzięki Axel Springer Polska, produkcja pojawiła się 21 września 2005 roku.

Produkcja jest pakietem zawierającym Painkiller oraz Painkiller: Battle Out of Hell wzbogaconym o wywiad z deweloperami na temat procesu powstawania, płytę z warstwą audio za którą odpowiada polski zespół Mech, oraz zapowiedzią Painkiller: Hell Wars. Deweloperzy nie zmienili przy tym ogólnych założeń serii, czyli jest to strzelanina silnie inspirowana tytułami z lat 90., tak więc gracz mając pretekstową historię porusza się po różnorodnych lokacjach (niektóre jak np. Opera odwzorowane są na podstawie istniejących miejsc) i walczy z masą przeciwników - każdy poziom wyróżnia się unikatowym zestawem przeciwników oraz warstwą audio, na którą składa się muzyka metalowa skomponowana przez polską kapelę Mech. Gracz z tą produkcją produkcją może zapoznać się w rozgrywce rywalizacyjnej albo dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły Painkillera opowiedziana jest historia Daniela Garnera, który w trakcie podróży ze swoją żoną Catherine do pewnego miejsca wskutek nieuwagi czołowo zderza się z ciężarówką i ginie w wypadku samochodowym. Podczas gdy jego żona trafiła do Nieba, Daniel za nieokreślone winy nie może być teraz z nią i przebywa w Czyśćcu. Pewnego dnia spotyka tam anioła Sammaela, który oferuje mu możliwość spotkania z Catherine, jeśli ten przeszkodzi Lucyferowi zabijając kilku jego dowódców oraz niezliczone armie jego sługusów. Daniel, choć początkowo nieufny, nie ma zbyt wielu możliwości by spełnić swoje marzenie i przyjmuje to zlecenie. 

W Painkiller: Battle out of Hell opowiedziana jest dalsza historia Daniela Garnera. Ten po pokonaniu finałowego przeciwnika zamiast wrócić do ukochanej Catherine, zostaje wysłany w dalszą drogę, a miejsce zabitego przywódcy wojsk piekielnych zajmuje Alastor. Zadaniem Daniela jest więc dotrzeć i pokonać nowego władcę, by ten mógł w końcu spotkać się z żoną. 

Produkcja, podobnie jak składowe zestawu, spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony graczy. Dodatkowo wydawca zdecydował się na wydanie - wyłącznie w USA - unikatowej wersji (łącznie 5000 sztuk), gdzie do bonusów dołożono chociażby narzędzia do edytowania. Painkiller: Black Edition pojawił się potem w kilku pakietach mających odsłony serii takich jak: Painkiller: Triple Dose, Painkiller: Pandemonium, Painkiller: Collection oraz Painkiller: Absolute Collection.

Wideo - Painkiller: Czarna Edycja

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper