Pac-Man & Galaga Dimensions

Pac-Man & Galaga Dimensions

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Premiery
Świat:
23.06.2011
Europa:
26.08.2011
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Premiery
Świat:
23.06.2011
Europa:
26.08.2011

Pac-Man & Galaga Dimensions - opis gry

Pac-Man & Galaga Dimensions to składanka zawierająca w sumie sześć gier z serii Pac-Man oraz Galaga. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało Bandai Namco. Tytuł ukazał się na 3DS-ie.

Dwie najważniejsze gry na cartridge’u to Pac-Man: Championship Edition oraz Galaga Legions, uwspółcześnione wersje klasyków z początku lat 80.

W Pac-Man: Championship Edition, tak jak w pierwowzorze, poruszamy się po labiryntach wypełnionych kropkami, które należy zjadać. Nowym mykiem jest to, że labirynty podzielone są na dwie części. Po zjedzeniu kropek z jednej połowy na drugiej pojawia się owoc, a po zjedzeniu owocu zmienia się kształt połowy, którą opuściliśmy. W tym zadaniu przeszkadzają nam duchy. Są one normalnie nietykalne, ale można się z nimi uporać zjadając power-up, który chwilowo czyni je bezbronnymi. Im lepiej nam idzie, tym szybsze tempo rozgrywki. Gra posiada sześć trybów.

Nasze zadanie polega na wyeliminowaniu (licznych) statków kosmicznych należących do przeciwnika. Nasz pojazd dysponuje zwyczajnym blasterem, który wystrzeliwuje pociski przed siebie, oraz dwoma satelitami. Satelity, po pierwsze, można w każdej chwili odłączyć od statku (są swoją drogą niezniszczalne), a po drugie, mogą one strzelać w czterech kierunkach (satelity kontrolujemy gałką kontrolera). W odróżnieniu od pierwszej Galagi, nasz statek nie porusza się tylko w dwóch kierunkach. Do dyspozycji mamy całą planszę (pozycja jest zresztą bardzo istotna). W trakcie rozgrywki musimy zwalczać kolejne fale nieprzyjaciół, przy czym niekiedy przeciwnicy mogą -- dosłownie -- zapełnić cały ekran.

Pozostałe cztery gry to oryginalne wersje Pac-Mana i Galagi oraz zupełnie nowe produkcje stworzone z myślą o składance - Pac-Man Tilt i Galaga 3D Impact. Ta pierwsza to dwuwymiarowa platformówka, w której tytułowy bohater może przemieć się w kulkę i turlać, w czym pomagają funkcje żyroskopu. Druga to natomiast shooter na szynach, w którym akcję obserwujemy z kokpitu statku kosmicznego. Maszyną można kierować wychylając konsolę.

Wideo - Pac-Man & Galaga Dimensions

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper