PULSAR: Lost Colony

PULSAR: Lost Colony

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Leafy Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Symulacja
Premiery
Świat:
23.07.2021
Europa:
23.07.2021
Producent:
Leafy Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Symulacja
Premiery
Świat:
23.07.2021
Europa:
23.07.2021

PULSAR: Lost Colony - opis gry

PULSAR: Lost Colony to symulacja wyprodukowana i wydana przez Leafy Games, w której wcielamy się w członka załogi statku kosmicznego. Tytuł ukazał się na PC, gdzie początkowo udostępniono go w programie Early Access. 

Rozgrywka - PULSAR: Lost Colony

Produkcja Leafy Games to gra traktująca o eksploracji kosmosu. Na papierze PULSAR przypomina gry w stylu FTL: Faster Than Light, jednak w rzeczywistości perspektywa jest tu zupełnie inna - zamiast śledzenia wydarzeń na mniej lub bardziej abstrakcyjnych mapkach tutaj wchodzimy w buty konkretnej postaci i na świat wokół spoglądamy właśnie z jej oczu. Każdy z załogantów pełni inną funkcję. Kapitan dla przykładu zarządza całą resztą i wytycza kurs, pilot kieruje statkiem kosmicznym, naukowiec potrafi korzystać z sensorów w celu pozyskania przydatnych informacji o innych planetach, specjalista od uzbrojenia zajmuje się pokładowymi broniami, a inżynier dba o to, by wszystko działało (a jeśli nie, jego zadaniem jest dokonać napraw).

Mapa galaktyki jest tutaj generowana proceduralnie, a my rozpoczynamy zmagania od jej centrum, gdzie znajduje się też nasza baza wypadowa, w której możemy między innymi usprawnić własny pojazd. PULSAR: Lost Colony ma strukturę questową. W trakcie zmagań wykonujemy rozmaite zadania - zarówno trywialne (jak dostarczenie kanapki potrzebującemu) czy bardziej złożone: zlokalizowanie zaginionego naukowca, odnalezienie stanowiska archeologicznego pełnego obcych technologii itd. 

W grze nie brakuje też walki. Nasza załoga nie tylko się broni, ale potrafi również dokonać ‘abordażu’ i zaatakować jednostki nieprzyjaciół. Warto jednak wspomnieć, iż polegli członkowie ekipy przepadają na dobre (permadeath).

Jedną z głównych atrakcji PULSAR: Lost Colony jest multiplayer. Każda osoba wciela się wówczas w innego członka załogi i ma inne obowiązki. 

Wideo - PULSAR: Lost Colony

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper