Overwhelm

Overwhelm

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ruari O'Sullivan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
12.06.2018
Europa:
12.06.2018
Producent:
Ruari O'Sullivan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
12.06.2018
Europa:
12.06.2018

Overwhelm - opis gry

Overwhelm to dwuwymiarowy action-platformer, za którego produkcję odpowiadał Ruari O'Sullivan, a za wydanie Alliance. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Rozgrywka - Overwhelm

Overwhelm posiada fabułę, ale ma ona charakter czysto pretekstowy. Jako samotny wojownik trafiamy do głębin zamieszkanych przez obce, niebezpieczne istoty - tzw. rój. Gra posiada strukturę przypominającą główne odsłony serii Mega Man. Naszym podstawowym zadaniem jest pokonanie pięciu bossów, a w jakiej kolejności się z nimi uporamy - to już zależy wyłącznie od nas.

Na pierwszy (i nie tylko pierwszy) rzut oka rozgrywka Overwhelm przywodzi na myśl klasyczne dwuwymiarowe action-platformery z czasów NES-a, także jeśli chodzi o stopień trudności. Wyzwania mogą przy tym różne: raz bywają one czysto zręcznościowe, przypominając tradycyjne platformówki, innym razem z kolei rzecz może polegać na wyeliminowaniu wymagającego przeciwnika lub przeciwników. Co warto dodać, jednorazowy kontakt z przeszkodą oznacza natychmiastowy zgon.

W grze zaimplementowano ciekawy patent. Mianowicie pokonanie bossa sprawia, że potencjał bojowy zwykłych przeciwników wzrasta. Przypomina to podobne rozwiązanie z Mega Mana, choć działa na odwrót. Tam bowiem główny bohater zyskiwał nowe przydatne zdolności użyteczne na dalszym etapie kampanii, tutaj tymczasem zostaje nam jeszcze dodatkowo przykręcona śruba.

Twórcy przygotowali kilka ustawień poziomu trudności, np. możliwość ustalenia liczby żyć (maksymalnie może być ich 99). Na standardowym posiadamy jednak tylko trzy oraz 99 pocisków (amunicja zostaje uzupełniona przed walką z bossem).

Warto wspomnieć, że wersja na Nintendo Switch, która ukazała się później, otrzymała dodatkowo tryb multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób.

Wideo - Overwhelm

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper