Operation Flashpoint: Dragon Rising

Operation Flashpoint: Dragon Rising

5,9
70 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.8
PS3 5.3
X360 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina tak.,   Otwarty świat
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.10.2009
Europa:
08.10.2009
Polska:
08.10.2009
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina tak.,   Otwarty świat
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.10.2009
Europa:
08.10.2009
Polska:
08.10.2009

Operation Flashpoint: Dragon Rising - opis gry

Operation Flashpoint: Dragon Rising jest taktyczną strzelaniną z widokiem z pierwszej osoby, osadzoną w częściowo otwartym środowisku. Deweloperem i wydawcą jest firma Codemasters, a Dragon Rising ukazało się w październiku 2009 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Fabuła gry opowiada o następstwach fikcyjnego konfliktu pomiędzy Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi. Po zwycięstwie Amerykanów pomiędzy Sowietami a USA podpisane zostaje porozumienie, w ramach którego obydwa kraje mają współpracować na rzecz pokoju. W tym właśnie momencie rozpoczyna się historia Operation Flashpoint: Dragon Rising. Na terenie wyspy Skira Island odkryto olbrzymie złoża „czarnego złota”, czyli ropy. Jedno z obecnie największych mocarstw na świecie, Chińska Republika Ludowa, właśnie przeżywa gospodarczy kryzys. Chińczycy postanawiają więc rozpocząć okupację ziem, które leżą na Morzu Japońskim, a oficjalnie znajdują się w posiadaniu Rosjan. Ci z kolei nie mogą wysłać na miejsce swoicj jednostek, więc proszą o wsparcie Amerykanów, którzy spieszą na ratunek.

Dalsza część tekstu pod wideo


Operation Flashpoint: Dragon Rising z założenia jest symulatorem pola walki. To właśnie ten czynnik wyróżnia ją spośród wielu innych tytułów z tego gatunku. W czasie rozgrywki gracze kierują czteroosobowym oddziałem, któremu można wydawać rozmaite rozkazy, choć brak jest możliwości przełączania się pomiędzy członkami drużyny. Warto jednak trzymać się blisko swojej drużyny, gdyż kompani często wyciągają gracza z trudnych sytuacji. Podstawowa kampania zawiera jedenaście misji, których zróżnicowanie może mile zaskoczyć. Autorzy pozwolili graczom na odbijanie zakładników, wysadzanie elektrowni czy chociażby przeprowadzenie ataku na lotnisko opanowane przez wroga. Gracz może korzystać z różnego rodzaju pojazdów, jednak misje zostały skonstruowane w taki sposób, że nawet jeśli wehikuł zostaje nam udostępniony, to jego użyteczność jest bardzo niewielka. Inaczej wygląda to w trybie multiplayer, gdzie twórcy udostępnili nam m.in. tryby Annihilation i Infiltration. Kampanię możemy przechodzić samotnie lub w kooperacji przez Sieć.

Pod względem oprawy graficznej Dragon Rising prezentuje się bardzo dobrze. Starannie wykonano modele broni, w których stworzenie deweloper włożył wyraźnie dużo pracy. Na podobnie wysokim poziomie stoi wykonanie zarówno modeli żołnierzy, jak i środków transportu.

Wideo - Operation Flashpoint: Dragon Rising

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper