Numblast

Numblast

6,1
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.1
PSP -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
18.06.2009
Europa:
02.07.2009
Producent:
SCE Studios Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
18.06.2009
Europa:
02.07.2009

Numblast - opis gry

Numblast to gra logiczna wyprodukowana przez Japan Studio i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3 i PlayStation Portable.

Numblast posiada pewien wątek fabularny stanowiący pretekst do chwycenia za padem. Historia kręci się wokół dwójki japońskich uczniów o imionach Choco i Akasaka, którzy znajdują tajemniczy artefakt w kształcie sześcianu. Podczas przeprowadzania eksperymentu na odnalezionym przedmiocie coś wymyka się jednak spod kontroli i jedno z nich zamienia się w małpę. Zadaniem bohaterów jest w tej sytuacji wyprostować to, co się stało.

Aby powrócić do stanu sprzed, wspomniana dwójka musi rozwiązywać zagadki. Rozgrywka toczy się na planszy o wymiarach 8x8. Plansza pokryta jest różnokolorowymi sześcianami i na każdym z nich znajduje się cyfra od 1 do 4. My kontrolujemy kursor, który obraca klocki (zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub na odwrót) na obszarze 2x2. Nasze zadanie polega na tym, by połączyć co najmniej cztery takie same. Jeśli nam się to powiedzie, zmieniają one kolor na czerwony i po chwili znikają zasilając nas punktami. W przypadku gdy nie uda nam się wyeliminować jakiegoś klocka w wyznaczonym czasie, jego kolor przybiera czarną barwę. Gdy wszystkie klocki zmienią kolor zabawa dobiega końca. Od czasu do czasu pojawia się też klocek z gwiazdką, który ułatwia nabijanie punktów.

Numblast oferuje trzy warianty rozgrywki. Endless, gdzie próbujemy grać dopóki wszystkie klocki nie zmienią koloru na czarny, Time Trial, w którym usiłujemy nabić jak najwięcej punktów w trzy minuty, oraz Puzzle, tutejszy główny tryb. Twórcy przygotowali w nim pięćdziesiąt leveli.

Wideo - Numblast

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper