Numantia

Numantia

5,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 -
XONE 3.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Reco Technology
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.10.2017
Europa:
25.10.2017
Producent:
Reco Technology
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.10.2017
Europa:
25.10.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Numantia (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

7.0
Recenzja: Numantia (PS4)
PS4

Numantia - opis gry

Numantia to turowa gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez hiszpańskie niezależne studio Reco Technology. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Tytuł gry to nazwa starożytnej osady założonej przez Arewaków w północno-zachodniej Hiszpanii. Ponad dwa tysiące lat temu zostało ono najechane przez imperium rzymskie, stanowiąc ważny punkt oporu Celtyberów. Wojna numantyjska stała się popularna (zwłaszcza w Hiszpanii) ze względu na niezwykłe poświęcenie mieszkańców tytułowego miasta - po kilku miesiącach wyniszczającej blokady wielu z nich odebrało sobie życie nie chcąc tracić wolności. Produkcja Recotechnology daje możliwość przejęcia kontroli nad jedną lub drugą stroną konfliktu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozegrać możemy więc dwie inne kampanie. Twórcy starali się możliwie jak najlepiej odwzorować historyczne warunku. W grze pojawiają się charakterystyczne dla epoki jednostki (różniące się właściwościami) oraz znane z podręczników postacie, jak chociażby Scypion Afrykański Młodszy czy Wiriatus. Kampanie są liniowe i składają się z rozdziałów (zwanych “capitulum”), w trakcie których wykonujemy rozmaite wytyczne - nie tylko walczymy, ale też gromadzimy surowce bądź próbujemy wpłynąć na morale nieprzyjaciela. Warto w tym kontekście wspomnieć, że niezwykle ważne jest dbanie o zasoby naszej armii, od czego nierzadko zależy jej być lub nie być.

Jednostki dzielą się na kilka rodzajów: heroes, melee, cavalry, ranged oraz special. Zdolności każdej z nich opisuje również kilka parametrów. Gra daje swobodę wyboru, kogo poślemy do walki, ale ogranicza nas liczba dostępnych slotów. Same bitwy rozgrywane są natomiast w systemie turowym na mapach pokrytych polami w kształcie heksów.

Oprócz kampanii produkcja hiszpańskiego studia oferuje również multiplayer, zarówno w wariancie sieciowym, jak i lokalnym.

Wideo - Numantia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper