Nuclear Blaze

Nuclear Blaze

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Deepnight Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
18.10.2021
Europa:
18.10.2021
Producent:
Deepnight Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
18.10.2021
Europa:
18.10.2021

Nuclear Blaze - opis gry

Nuclear Blaze to dwuwymiarowa gra zręcznościowa pozwalająca graczom wcielić się w strażaka. Tytuł ukazał się na PC. Przy jego produkcji brał udział twórca Dead Cells.

Fabuła - Nuclear Blaze

Fabuła gry inspirowana jest opowieściami publikowanymi na stronach fundacji SCP. Gra pozwala nam wejść w buty bezimiennego strażaka, który wraz ze swoimi kolegami zostaje wezwany do ugaszenia pożaru w podejrzanym rządowym ośrodku badawczym. Dostanie się do środka okazuje się zbyt trudne dla całej grupy, dlatego jako jedyny prześlizguje się protagonista. Szybko na jaw wychodzi, że w budynku przetrzymywany jest dziwny artefakt, którego przedziwną właściwością jest to, że nie przestaje płonąć.

Rozgrywka - Nuclear Blaze

Nuclear Blaze to dwuwymiarowa gra zręcznościowa. Kampania składa się z dwunastu plansz, w trakcie których naszym podstawowym zadaniem jest uporanie się ze wszystkimi pożarami, a następnie dostanie się do wyjścia. Na początku dysponujemy wachlarzem podstawowych zdolności: ‘strzelamy’ wodą, skaczemy, turlamy się i wspinamy po drabinach. Z czasem zyskujemy jednak nowe możliwości, jak więcej miejsca na wodę (bo to jest ograniczone, zwłaszcza na samym początku zmagań) czy możliwość użycia strażackiego węża do wspinaczki. Wodę, warto dodać, lać można na boki, w górę lub na siebie, co pozwala uniknąć obrażeń w niektórych sytuacjach. Nadmienić przy tym trzeba, iż jeden kontakt z ogniem kończy się zgonem.

Rozgrywka nie sprowadza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Oprócz szukamy też kluczy otwierających zamknięte przejścia, pozyskujemy dokumenty rzucające więcej światła na wydarzenia, szukamy zaworów włączających spryskiwacze czy zmagamy się z wielkimi osami. Opcjonalnym zajęciem jest ratowanie uwięzionych kotów. Te znaleźć można na każdym levelu. 

Wideo - Nuclear Blaze

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych