Nekopara Vol. 3

Nekopara Vol. 3

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
NEKO WORKs
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
25.05.2017
Europa:
25.05.2017
Producent:
NEKO WORKs
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
25.05.2017
Europa:
25.05.2017

Nekopara Vol. 3 - opis gry

Nekopara Vol. 3 to gra przygodowa w konwencji powieści graficznej wyprodukowana przez studio NEKO WORKs i wydana przez Sekai Project. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach. 

Trzecia część Nekopary to bezpośrednia kontynuacja poprzednich dwóch. Seria opowiada o Kashou Minadukim, młodym człowieku, którego pasją było i jest robienie wypieków. Kashou przez długi czas krył się ze swoim hobby, ale w końcu staje na własne nogi i spełnia marzenie - otwiera cukiernię La Soleil. W lokalu znajduje on też dwa duże pudła, a w nich dwie dziewczyny o imionach Chocola i Vanilla, które od tego momentu towarzyszą mu w jego codziennych znojach, smutkach i radościach.

Nie są to jednak takie zwykłe dziewczyny, tylko przedstawicielki gatunki ludzi-kotów. Wyglądają jak ludzie (nie licząc uszu), ale posiadają też liczne cechy kotów, na przykład gustują w rybach, bawią się kocimi zabawkami albo specyficznie reagują na kocimiętkę. W świecie gry ich obecność jednak nie dziwi - są stałym elementem krajobrazu. Ludzie zatrudniają je do pracy, traktują jak prawdziwe koty, a nawet wiążą się z nimi.

Historia przedstawiona w trzeciej części rozpoczyna się, gdy Maple, jedna z sióstr, odkrywa coś, co podkopuje wiarę w jej marzenie. Cinnamon (kolejna siostra) nie chce jej widzieć w dołku, dlatego usiłuje pomóc. Sęk w tym, że nie wie jak.

Nekopara nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, tylko powieścią graficzną. Dodać też należy, że nie jest nawet powieścią interaktywną - nie ma tu bowiem możliwości dokonywania wyborów wpływających na bieg narracji, jest tylko oglądanie i czytanie (albo słuchanie, bo tytuł może się pochwalić voice-actingiem). Twórcy nazwali swój tytuł “powieścią kinetyczną”.

W grze, podobnie jak w poprzednich częściach, nie brakuje treści przeznaczonych dla dorosłych odbiorców, np. sprośnych żartów.

Wideo - Nekopara Vol. 3

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper