Dies irae ~Amantes amentes~

Dies irae ~Amantes amentes~

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PSP -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Light
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
02.06.2017
Europa:
02.06.2017
Producent:
Light
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
02.06.2017
Europa:
02.06.2017

Dies irae ~Amantes amentes~ - opis gry

Dies irae ~Amantes amentes~ to gra przygodowa w konwencji powieści graficznej wyprodukowana przez studio light i wydana przez views. Tytuł  ukazał się na komputerach oraz PlayStation Portable (po angielsku ukazała się tylko ta pierwsza wersja).

Historia ukazana w Dies irae rozpoczyna się od wydarzeń, które mają miejsce pod sam koniec II wojny światowej. Nazistowskie Niemcy bronią się ostatkami sił, ale w Berlinie odbywa się dziwny rytuał, w którym biorą udział żołnierze specjalnego oddziału Longinus Dreizehn Orden, w tym dowodzący nimi Reinhard Heydrich oraz jego prawa ręka, tajemniczy Mercurius. Niedługo potem znikają oni bez śladu pośród płomieni.

Od tego momentu mija ponad sześćdziesiąt lat. Akcja przenosi do Japonii, a konkretnie do fikcyjnego miasta o nazwie Suwahara, w którym mieszka nastoletni Ren Fuji, główny bohater. Ren przechodzi ciężkie chwile - w następstwie pewnego incydentu dochodzi do bójki z jego przyjacielem, po której trafia on na dwa miesiące do szpitala. Pragnieniem głównego bohatera staje się ułożenie życia na nowo, ale to nie będzie wcale takie proste. W Suwahara zaczynają bowiem dziać się bardzo dziwne rzeczy, Ren zaś wkrótce zostaje zmuszony nie tyle do ułożenia sobie życia, co walki o nie.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Dies irae nie odbiega znacząco od innych produkcji z gatunku visual novel (VN). Innymi słowy, nie mamy tu do czynienia z grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Nie ma tu sekcji zręcznościowych ani łamigłówek - zamiast tego czytamy, oglądamy i od czasu do czasu podejmujemy decyzje rzutujące na bieg narracji.

Dies irae odniosło w Japonii spory sukces jak na powieść graficzną, rozchodząc się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy (wersję z PSP wydano na dwóch płytach UMD). Fani sfinansowali nawet powstanie serialu anime na motywach VN.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Dies irae ~Amantes amentes~

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper