Need for Speed: Rivals

Need for Speed: Rivals

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS4 6.7
XONE 5.9
PS3 7.2
X360 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ghost Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi,   Otwarty świat
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
19.11.2013
Europa:
19.11.2013
Polska:
19.11.2013
Producent:
Ghost Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi,   Otwarty świat
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
19.11.2013
Europa:
19.11.2013
Polska:
19.11.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Need for Speed: Rivals
6.5
Recenzja gry: Need for Speed: Rivals
PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Need for Speed: Rivals - opis gry

Need for Speed: Rivals jest grą wyścigową, wyprodukowaną przez studio Ghost Games, dla którego była to debiutancka produkcja. Wydawcą Rivals jest firma Electronic Arts, a tytuł ten ukazał się na PC, PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One.

Akcja gry rozgrywa się w hrabstwie Redview County – miasteczko i okolice to teren bardzo zróżnicowany. Ośnieżone góry, klify, gęsty las, pustynia, długie odcinki proste, to znów serpentyny, autostrada w trakcie zaawansowanych prac etc. Karierę można rozpocząć na dwa sposoby, tj. wcielić się w rolę pirata drogowego lub policjanta. Tkwiąc w kryjówce, możesz teleportować do dowolnej innej kryjówki na mapie. Jeśli w pobliżu nie ma zadania do wykonania, z pewnością szybko trafisz na bujającego się ściganta. Wystarczy wcisnąć klawisz, aby w locie przystąpić do wyścigu. Trasa zostaje przygotowana w czasie rzeczywistym, nie trzeba szukać nowego przeciwnika, cofać się lub czekać na załadowanie wyścigu. 
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Samochody i różne dodatki zdobywa się za wykonywanie grup zadań, przy czym nie muszą być wykonywane w jednym wyścigu. Ot, wisi lista wyzwań i zaliczysz ją dopiero wówczas, gdy wykonasz wszystkie, zgarniając przy okazji nagrody. Jeśli sobie nie radzisz, w dowolnym momencie możesz wybrać jedną spośród 3 list i bawić się wg innego scenariusza. Genialne w swojej prostocie rozwiązanie. Mało tego, w dowolnym momencie możesz zrezygnować z kontynuowania kariery pirata i wcielić się w gliniarza, aby „służyć i chronić”. nowy zespół deweloperski Ghost Games współpracował z członkami Criterion Games przygotowując liczne atrakcje dodatkowe, takie jak rozstawione tu i ówdzie kamery (pomiar prędkości), stacje benzynowe (naprawa w locie) czy skocznie.

Zabawa w policjantów i ścigantów okraszona została gadżetami, które cholernie pozytywnie wpływają na radość z zadymy, a umiejętny dobór akcesoriów stanowi klucz do sukcesu. Dobór, ponieważ spośród kilku rodzajów broni można przypiąć zaledwie 2 sztuki do konkretnego samochodu (2 sloty) i uruchamiać podczas jatki. Każdy wóz można więc skonfigurować niezależnie, przygotowując z myślą o konkretnych rodzajach potyczek. Gliniarze mają do dyspozycji blokadę drogową, kolczatkę rzucaną na drogę, taran (fala uderzeniowa) oraz helikopter (również zrzuca kolczatki, a przede wszystkim deprymuje, szczególnie nocną porą). Piraci drogowi mają do dyspozycji superdopalacz, zagłuszacz, minę ogłuszającą oraz falę uderzeniową. Ponadto zaimplementowano dwa gadżety dostępne dla obu frakcji: impuls elektromagnetyczny (chwilowe zabicie elektroniki) oraz pole elektrostatyczne (wywołujące spore zniszczenia). Oczywiście poszczególne gadżety można miarowo ulepszać za zdobytą kasę.
 

Electronic Arts zadbało o to, aby dostarczyć graczom długą listę topowych, licencjonowanych wozów. Na liście cudeniek w garażu znalazły się zatem tak smakowite kąski, jak: McLaren F1 LM, Hennessey Venom GT, Lamborghini Aventador LP 700-4, Porsche Carrera GT, czy Aston Martin Vanquish. Po wielu latach nieobecności do serii wróciła marka Ferrari. Warto zaznaczyć, że listy fur dostępnych dla gliniarzy oraz piratów drogowych nie pokrywają się. Efekty wszelkich bezpośrednich starć można zniwelować, a także podkręcić osiągi wózków, inwestując pieniądze w ulepszenia: wytrzymałość na przyjmowane ciosy, siłę taranowania, precyzję pracy zawieszenia, przyspieszenie oraz prędkość maksymalną. W grze nie zabrakło też multiplayera. Tryb AllDrive daje ogromne możliwości współpracy lub rywalizowania z grupą żywych zawodników. Łącznie występuje 6 graczy (niezależnie od platformy), przy czym wszyscy mogą być Twoimi przyjaciółmi lub oponentami, ew. można dowolnie wymieszać się z SI. Gra działa na silniku graficznym Frostbite 3.

Wideo - Need for Speed: Rivals

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper