Moon Diver

Moon Diver

6,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.5
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
feelplus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.03.2011
Europa:
30.03.2011
Producent:
feelplus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.03.2011
Europa:
30.03.2011

Moon Diver - opis gry

Moon Diver to dwuwymiarowa gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio feelplus i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 w cyfrowej dystrybucji. Przy jego tworzeniu brał udział Koichi Yotsui, twórca serii Strider.

Akcja gry rozgrywa się w dalszej przyszłości, na początku XXII wieku. Ziemia została znacząco przeorana przez niejakiego Fausta, tajemniczego chłopaka, który pojawił się nie wiadomo skąd, a który posiadał demoniczne moce pozwalające mu rzucić na kolana całą ludzkość. Na świecie pozostali nieliczni ocalali z pogromu. My wcielamy się tu w jednego z czterech wojowników, który przez długi czas był trenowany po to, aby stawić czoło Faustowi.

Moon Diver to dwuwymiarowa gra akcji przywodząca na myśl popularną w swoim czasie serię Strider, choć produkcja feelplus posiada też trochę własnych unikalnych cech. Do wyboru mamy cztery postacie (jest jeszcze piąta, ale trzeba ją najpierw odblokować) i każda z nich różni się umiejętnościami. Twórcy zaimplementowali tu również system rozwoju. Nasi podopieczni zdobywają doświadczenie i po wbiciu na nowy level otrzymują punkty, które można rozdysponować według własnego uznania (zwiększając ilość energii, siłę fizyczną lub magię).

Podczas rozgrywki szlachtujemy napotykanych przeciwników, których zwłaszcza na dalszych etapach zmagań może być całkiem sporo, dając nam porządnie w kość. Nasi podopieczni mogą używać zwykłych ataków, chwytać się ścian, zwisać z sufitów czy korzystać ze specjalnych ataków, które znajdujemy przeczesując plansze. Taki atak da się następnie podpiąć pod przyciski. Grać możemy w singlu lub w co-opie z trzema innymi osobami. Ten drugi wariant ma swoje niezaprzeczalne zalety, zwłaszcza wtedy gdy rośnie stopień trudności i przydaje się pomocna dłoń. Dostępny jest tryb i lokalny, i sieciowy.

Wideo - Moon Diver

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper