Monster Tale

Monster Tale

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DreamRift
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
15.03.2011
Producent:
DreamRift
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
15.03.2011

Monster Tale - opis gry

Monster Tale to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio DreamRift i wydana przez Majesco Entertainment. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo DS (oficjalnie tylko w Stanach Zjednoczonych).

Fabuła - Monster Tale

Główną bohaterką Monster Tale jest Ellie, dziewczynka, która pewnego dnia wracając do domu przez las odnajduje magiczną bransoletkę. Ta, nieoczekiwanie dla niej, przenosi ją do fantastycznego świata zamieszkanego przez potwory, gdzie zresztą rychło poznaje jednego z nich - niejakiego Chompa. Wkrótce okazuje się, że miejsce, w którym się znalazła zmaga się z poważnymi problemami. Ich źródłem nie są jednak potwory, tylko rządzące nimi rozwydrzone dzieciaki z królową Priscillą na czele.

Rozgrywka - Monster Tale

Monster Tale to dwuwymiarowa gra action-adventure robiąca użytek z funkcji DS-a, zwłaszcza z dwóch ekranów. Na górnym obserwujemy poczynania bohaterki. Może ona razić nieprzyjaciół z dystansu za pomocą swojej magicznej bransoletki lub okładać ich z bliska torbą. Wzorem gier czerpiących inspiracje z serii Metroid Ellie z czasem nabywa nowe zdolności, które przydają się zarówno w trakcie walki, jak i eksploracji.

Dolny ekran przedstawia sanktuarium potworów znajdujące się w torbie bohaterki. W nim urzęduje wspomniany Chomp, który wchodzi w interakcje z rozmaitymi pozostawionymi przez przeciwników obiektami, co pozwala mu gromadzić doświadczenie i w dalszej kolejności ewoluować/zmieniać formę. Ellie może go zaś następnie przyzywać do pomocy.

Lwia część rozgrywki pokazywana jest na górnym ekranie, jednak przy niektórych starciach (w tym również z bossami) i łamigłówkach potrzebujemy pomocy Chompa, a to z kolei wiąże się z koniecznością wykorzystania dolnego ekranu dotykowego, np. poprzez wydanie podopiecznemu stosownej komendy. 

Wideo - Monster Tale

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper