Moero Crystal H

Moero Crystal H

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Idea Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
05.09.2019
Europa:
17.09.2020
Producent:
Idea Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
05.09.2019
Europa:
17.09.2020

Moero Crystal H - opis gry

Moero Crystal H to gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana przez japońskie studio Idea Factory i wydana w Europie przez Eastasiasoft. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. 

Fabuła - Moero Crystal H

Produkcja Idea Factory to kolejna odsłona serii Moero. Moero Crystal H to zupełnie nowa historia z nowymi bohaterami.

Gra nie traktuje siebie ze szczególną powagą. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, w którym o równowagę dbają dwa artefakty. Jednym z nich jest tzw. Stanik Ciemności. Przedmiot ten zostaje jednak wykradziony ze świątyni, gdzie jest przechowywany od zamierzchłej przeszłości. Niesie to z sobą olbrzymie konsekwencje: świat zostaje bowiem stopniowo wchłaniany przez otchłań. By temu zaradzić, stanik musi zostać odnaleziony i zwrócony na swoje miejsce. Troje bohaterów bierze na swoje barki to ważkie zadanie: chłopak, który przypadkowo znalazł się w okolicach świątyni gdy artefakt został wykradziony, potworzyca chroniąca wspomniany budynek i nieudolny złodziej o imieniu Otto. 

Rozgrywka - Moero Crystal H

Podobnie jak poprzednia część cyklu, czyli Moero Chronicle, Crystal H to dungeon crawler przywodzący na myśl np. Etrian Odyssey. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a walki są losowe i turowe - w ich trakcie pożądane umiejętności wybieramy z listy komend. Jednym z ważniejszych elementów rozgrywki jest werbowanie ‘potworzyc’ (monster girls), których łącznie jest ponad osiemdziesiąt. Różnią się one oczywiście umiejętnościami i parametrami. Są także w stanie wykonywać ataki kombinacyjne łącząc siły.

W grze zaimplementowano kilka minigier urozmaicających zmagania. Podopieczne można pocierać lub próbować znaleźć ich słabe punkty, co pozwala osiągnąć korzyści przekładające się na potencjał bojowy. 

W Moero Crystal H zaimplementowano także ciekawy system rozwoju. Gra pozwala nam mianowicie podróżować do ‘wnętrza’ podopiecznych za pomocą specjalnych kryształów. Mamy wówczas do czynienia z jednopoziomowym dungeonem, w którym da się odblokować rozmaite efekty dla bohaterek. 

Wideo - Moero Crystal H

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper