Mega Man Legends

Mega Man Legends

6,7
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PSP 7.0
PSone 6.5
N64 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
08.12.1997
Europa:
04.12.1998
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
08.12.1997
Europa:
04.12.1998

Mega Man Legends - opis gry

Mega Man Legends to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Capcom na konsolach PlayStation, Nintendo 64, PlayStation Portable (tylko Japonia) i na komputerach osobistych z systemem Windows. Legends to pierwsza trójwymiarowa gra z popularnym Mega Manem w roli głównej.

Akcja gry toczy się na Ziemi, która niemal w całości została zalana przez wodę. Ostało się tylko kilka wysepek. Wielu ludzi para się wydobywaniem refraktorów, które w uniwersum MML pełnią rolę źródeł energii, a ich odłamki są walutą (a konkretnie - wymienia się je na walutę). Jednym z takich Diggerów, bo takim mianem określa się wydobywców, jest Mega Man Volnutt pomieszkujący na statku Flutter. Jako niemowlę został on odnaleziony przez innego poszukiwacza w ruinach dawnej cywilizacji.

 

Mega Man Legends, jak można się domyślać, znacząco różni się od klasycznych części serii. Tym razem zostajemy wrzuceni do całkiem sporego (zwłaszcza jak na swoje czasy) trójwymiarowego świata, w którym ludzkość poszukuje Mother Lode, przedmiotu mającego być źródłem niekończącej się energii. Nasze zadanie w produkcji Capcomu sprowadza się przede wszystkim do wykonywania kolejnych questów - eksploracji ruin, walki z piratami itd.

 

Główną bronią Mega Mana jest jego Buster Gun, który można modyfikować z czasem. Różne części, jakie zdobędziemy w trakcie poszukiwań (albo kupimy), da się później wykorzystać do podnoszenia potencjału bojowego podopiecznego. Ale to nie wszystkie elementy tutejszego systemu rozwoju. Ulepszać można także inne części głównego bohatera, konkretnie jego hełm i pancerz, co wpływa na wytrzymałość, a w efekcie na to, jak poważne będą otrzymywane obrażenia. Tu warto dodać, iż nie bez znaczenia jest to, w jaki sposób wchodzimy w interakcję z otaczającym nas światem. Jeśli np. będziemy źle traktować NPC-ów, ceny w sklepach podskoczą.

Wideo - Mega Man Legends

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych