Mega Man 8

Mega Man 8

7,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.6
SAT -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.12.1996
Europa:
10.1997
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.12.1996
Europa:
10.1997

Mega Man 8 - opis gry

Mega Man 8 to scrollowany action-platformer wyprodukowany i wydany przez Capcom na PlayStation i Segę Saturn (ta druga wersja nie ukazała się w Europie). “Ósemka” ukazała się w 1996 roku i przez ponad dziesięć lat nie doczekała się prawdziwego sequela. Sytuację zmienił dopiero Mega Man 9, który wrócił do 8-bitowej stylistyki.

Fabuła opowiedziana w Mega Man 8 zaczyna się po tym, jak na jedną z wysp spada z meteoryt. Tytułowy bohater zostaje wysłany na miejsce żeby sprawdzić sytuację, jednak okazuje się, że jego arcywróg, Dr. Wily, już go uprzedził. Dodawać nie trzeba, iż jest to zarzewie nowych, poważnych problemów, bowiem antagonista odnajduje tajemniczego kosmicznego robota oraz źródło potężnej energii, którą chce wykorzystać do przejęcia kontroli nad światem.

Ósma część Mega Mana nie wprowadza rewolucyjnych zmian do formuły. Na przejście czeka tu około dziesięć poziomów, podczas których będziemy eliminować hurtowe ilości przeciwników i omijać przeszkody. Tytuł dziedziczy częściowo otwartą strukturę poprzedników. Po przejściu prologu otrzymujemy dostęp do czterech plansz zwieńczonych starciem z bossami, potem zaliczamy etap ‘przejściowy, a na końcu otrzymujemy dostęp do kolejnych czterech leveli. Bossowie posiadają oczywiście specjalne umiejętności, które po zwycięstwie możemy przejąć.

Prawdopodobnie największa zmiana w “ósemce” dotyczyła sposobu obchodzenia się z posiadanym sprzętem. Otóż gra umożliwia nam używanie więcej niż jednej broni jednocześnie, więc np. mając wyekwipowanego zdobycznego gnata wciąż możemy używać Mega Bustera. W MM8 istnieje także sklep pozwalający zaopatrzyć się w różne przydatne przedmioty, wspomnieć jednak trzeba, iż ilość waluty jest ograniczona, dlatego musimy dobrze planować swoje zakupy.

Co warto dodać, Mega Man 8 jest pierwszą i jedyną częścią serii, w której tytułowy bohater posiada umiejętność pływania.

Wideo - Mega Man 8

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper