Marvel Ultimate Alliance 2

Marvel Ultimate Alliance 2

6,7
37 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.5
X360 6.6
Wii 6.5
PSP 6.0
DS 5.0
PS2 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vicarious Visions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.09.2009
Europa:
25.09.2009
Polska:
09.10.2009
Producent:
Vicarious Visions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.09.2009
Europa:
25.09.2009
Polska:
09.10.2009

Marvel Ultimate Alliance 2 - opis gry

Marvel Ultimate Alliance 2 to gra akcji z elementami RPG wyprodukowana przez studio Vicarious Visions na PlayStation 3, Xboxa 360, PlayStation 2, Wii, NDS-a i PSP (za konwersje z platform HD odpowiadały inne studia). Produkcja bazowała na popularnych komiksach tytułowego wydawnictwa.

Scenarzyści gry wzięli na tapetę historie opowiedziane w komiksach, choć odpowiednio je zmodyfikowali by tworzyły koherentną całość. Wszystko rozpoczyna się od inwazji Nicka Fury’ego, i jego towarzyszy, na bandyckie fikcyjne państwo Latveria zamieszane w różne podejrzane interesy. Oczywiście misja ta będzie miała swoje konsekwencje, odsłaniając znacznie grubszą intrygę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przed rozpoczęciem rozgrywki gracz wybiera zespół składający się z czterech postaci. Do wyboru są bohaterowie i czarne charaktery - wszyscy znani z kart komików Marvela. Gameplay przypomina nieco zachodnie dungeon crawlery - akcję obserwujemy tu z izometrycznej kamery, a rzecz polega przede wszystkim na tym, by wytrzebiać pojawiające się zastępy nieprzyjaciół.

Gra nawiązuję do RPG-ów, przedstawiając system rozwoju naszych podopiecznych. Bohaterowie, wraz z postępami, zdobywają tu doświadczenie oraz nabywają zupełnie nowe umiejętności. Nowym patentem w “dwójce” jest możliwość łączenia mocy/zdolności walczących postaci.

Inne, warte odnotowania rozwiązania, to możliwość prowadzenia konwersacji poprzez wybór “nastawienia” do przesłuchiwanego jegomościa - właściwe nagradzane jest boostem usprawniającym zdolności zespołu. Gra posiada ponadto nieliniową narrację - w pewnym momencie możemy zadecydować, po jakiej stronie sporu się opowiedzieć. Wpływa to nie tylko na scenariusz, ale odblokowuje także dostęp do innych postaci.

 

Na dokładkę Ultimate Alliance 2 oferuje tryb kooperacji dla czterech osób. Na PS3, Xboxie 360 i Wii można było w niego grać online.

Wideo - Marvel Ultimate Alliance 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper