Mario & Luigi: Paper Jam

Mario & Luigi: Paper Jam

7,3
10 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
AlphaDream
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
03.12.2015
Europa:
04.12.2015
Producent:
AlphaDream
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
03.12.2015
Europa:
04.12.2015

Recenzja redakcji

Mario & Luigi: Paper Jam - recenzja gry
7.5
Mario & Luigi: Paper Jam - recenzja gry

Mario & Luigi: Paper Jam - opis gry

Mario & Luigi: Paper Jam to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio AlphaDream i wydana przez Nintendo na 3DS-a. Tytuł był crossoverem serii Mario & Luigi oraz Paper Mario.

Paper Jam stanowi połączenie dwóch wspomnianych uniwersów. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Luigi strącą książkę, która uwalnia do Mushroom Kingdom postacie z krainy Paper Mario. W królestwie pojawia się więc między innymi papierowy Mario, ale oprócz niego przybywają również czarne charaktery z Bowserem na czele. Oznacza to, że nie tylko bohaterów jest więcej, ale też antagonistów.

Także w dziedzinie gameplayu Paper Jam czerpie z dwóch wspomnianych serii. Podczas eksploracji i walki tym razem kontrolujemy nie dwie, a trzy postacie, którym podporządkowano jeden z przycisków konsoli. Co z tym idzie, więcej jest wszelkiej maści umiejętności. Obecność papierowego Mario rzutuje np. na eksplorację. Ze względu na swoją formę może on przeciskać się przez ciasne szczeliny lub zamienić się w samolot, by pokonywać rozpadliny. Twórcy zaimplementowali nawet sekcje zręcznościowe, podczas których walczymy z innymi papierowymi samolotami.

System walki jest z kolei turowy, ale posiada on elementy zręcznościowe. Np. poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku w odpowiednim czasie możemy zwiększyć siłę ataku. Gra posiada również pewien system rozwoju, choć uproszczony. Daje nam on możliwość wyboru perków, dzięki którym sami nadajemy rolę postaciom.

Nowością są karty (Battle Cards). W trakcie pojedynków możemy mieć ich trzy (widoczne są na dolnym ekranie). Karty mogą uleczyć naszych podopiecznych, zwiększyć siłę ataków bądź usprawnić parametry. Karty nabywamy w sklepach lub zdobywamy jako nagrody (część odblokowują też figurki amiibo).

Wideo - Mario & Luigi: Paper Jam

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper