Paper Mario: Sticker Star

Paper Mario: Sticker Star

7,9
21 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Zręcznościowa
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
11.11.2012
Europa:
11.11.2012
Polska:
11.11.2012
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Zręcznościowa
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
11.11.2012
Europa:
11.11.2012
Polska:
11.11.2012

Paper Mario: Sticker Star - opis gry

Seria Paper Mario to platformówka z elementami RPG znana od czasów Nintendo 64. Pierwowzór okrzyknięto jedną z najciekawszych gier na tę konsolę i jedną z rzadziej spotykanych, przez co jest gratką dla kolekcjonerów. Paper Mario Sticker Star pojawiło się na 3DS-ie, a za grę odpowiada studio Intelligent Systems.

Fabuła tym razem ograniczona została niemalże do poziomu, jaki znamy z platformówek Nintendo. Dzięki temu tempo akcji jest wartkie, a formuła gry bardziej pasuje do konsolki przenośnej. Mario jak zwykle musi ruszyć na ratunek księżniczce Peach, zwiedzając po drodze różne światy. Wykonanie stoi na najwyższym poziomie - plansze, choć umieszczone w dobrze znanych realiach i pełne typowych dla gier Nintendo motywów, są pomysłowo zaprojektowane i po prostu ciekawe, momentami wręcz zachwycające. Przestrzenna grafika pełna "wyciętych z kartonu" elementów jest bardzo ładna (po wyłączeniu efektu 3D zyskujemy anti-aliasing), sporym atutem są też liczne drobne smaczki.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Plansze połączone są mapą w stylu znanym chociażby z Super Mario Bros. 3 i każda z nich stanowi małe, zamknięte uniwersum. Podobnie jak w platformówkach z Mario, w każdym levelu spotkamy nierzadko zadziornych przeciwników, znajdziemy skrzynie skrywające różne niespodzianki oraz natrafimy na całą masę zagadek i sekretów. Niektóre plansze to prawdziwe labirynty, a to, że uda nam się dotrzeć do czekającej na końcu gwiazdki nie oznacza, że zaliczyliśmy całość. Często w nieodkrytych zakamarkach czekają cenne przedmioty, a nawet alternatywne zakończenia.

 

Paper Mario: Sticker Star nie zalicza się do klasycznych gier RPG. Brakuje tu gromadzonych przez postacie punktów doświadczenia, nie ma też magii ani drużyny. Mario walczy samotnie, a jego możliwości (w tym pasek życia) rosną dzięki zbieranym naklejkom. Niektóre mają formę przedmiotów, których musimy użyć w konkretnym miejscu, by posunąć się do przodu - np. znaleziony wentylator po przerobieniu na naklejkę i umieszczeniu na podeście w jednej z plansz uruchamia wiatrak, którego ramię blokowało przejście. Takich motywów jest sporo, a rozwiązanie zazwyczaj nie jest takie oczywiste szczególnie jeśli wcześniej przegapimy jakiś przedmiot. W takich momentach może przydać się zawarty w grze system podpowiedzi. Nalepki pełnią też rolę oręża w dynamicznych, choć rozgrywanych turowo walkach. Odpowiadają one za różne rodzaje ataków, np. żelazny but pozwala naskoczyć na kolczastego przeciwnika, a ognisty kwiat umożliwia atak z dystansu. Co warto dodać, pewne rodzaje przeciwników wymagają użycia konkretnego rodzaju nalepek. Na szczęście w miasteczku jest sklep z zaopatrzeniem, a monet służących jako waluta zazwyczaj mamy pod dostatkiem. Odpowiednie przygotowanie (oraz określenie co będzie nam potrzebne) jest szczególnie ważne podczas potyczek z bossami.

Wideo - Paper Mario: Sticker Star

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper