Marenian Tavern Story: Patty and the Hungry God

Marenian Tavern Story: Patty and the Hungry God

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rideon Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulator życia
Premiery
Świat:
09.11.2018
Europa:
29.11.2018
Producent:
Rideon Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulator życia
Premiery
Świat:
09.11.2018
Europa:
29.11.2018

Marenian Tavern Story: Patty and the Hungry God - opis gry

Marenian Tavern Story: Patty and the Hungry God to gra RPG, która pozwala graczom wejść w buty właścicielki gospody. Za produkcję odpowiadało studio Rideon, wydawcą było Kemco. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i Nintendo Switch. 

Pod względem założeń produkcja studia Rideon przypomina np. serię Harvest Moon, z tym że tutaj chodzi nie o zarządzanie farmą. Fabuła opowiada historię Patty i jej rodziny. Gdy tzw. bóg ubóstwa opętuje brata głównej bohaterki, na całą jej rodzinę zwala się nawałnica nieszczęść w postaci przytłaczających długów. Zadaniem naszej podopiecznej jest je spłacić. W tym celu przejmuje ona porzuconą gospodę i otwiera ją ponownie.

Naszym celem w trakcie rozgrywki jest ‘nasycenie’ wspomnianego boga, by dał on spokój rodzinie Patty, a co z tym idzie, żeby mogła ona wreszcie powrócić na dawne tory. Zmagania sprowadzają się do wykonywania trzech głównych czynności: zbierania składników, gotowania oraz samego zarządzania gospodą. Ta pierwsza część polega na eksplorowaniu tutejszego świata, a gdy pojawia się konieczność - także stawienia czoła przeciwnikom. Tutejszy system walki jest turowy, a pożądane komendy wybieramy z listy.

Wraz ze składnikami możemy przyrządzać potrawy, choć potrzebujemy do tego najpierw przepisów. Tych jest ok. 600, a otrzymujemy je czyniąc z postępy z fabułą, rozmawiając z NPC-ami, węsząc po odwiedzanych lokacjach itd. Jedzenie jest potrzebne naszym podopiecznym, ponieważ bez niego nie są w stanie wbić na wyższy poziom doświadczenie (doświadczenie zdobywane na przeciwnikach pozwala tylko rozwijać skille).

Zarządzanie gospodą polega zaś np. na przygotowywaniu atrakcyjnego menu. Brać musimy pod uwagę rozmaite czynniki, jak porę roku czy popularność danej potrawy.

Wideo - Marenian Tavern Story: Patty and the Hungry God

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper