Luxor: Pharaoh's Challenge

Luxor: Pharaoh's Challenge

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

Wii -
PSP 8.0
DS -
PS2 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mumbo Jumbo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
20.11.2007
Europa:
25.04.2008
Producent:
Mumbo Jumbo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
20.11.2007
Europa:
25.04.2008

Luxor: Pharaoh's Challenge - opis gry

Luxor: Pharaoh's Challenge to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio MumboJumbo i wydana przez Codemasters. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, Wii, PlayStation Portable oraz NDS. Produkcja była konwersją Luxor 2.

Rozgrywka w Luxor: Pharaoh’s Challenge bardzo mocno przypomina rozgrywkę z serii Zuma, za którą odpowiada z kolei studio PopCap Games. Zasady są proste do zrozumienia. W grze kontrolujemy skarabeusza ze skrzydłami, który porusza się po dolnej części ekranu. Na każdej planszy pojawiają się różnokolorowe piłeczki próbuje wtoczyć się do piramidy. Nasze zadanie polega na tym, aby do tego nie dopuścić. W tym celu skarabeusz strzela takimi samymi kulkami. Rzecz sprowadza się do tego, aby zetknęły się z sobą co najmniej trzy kulki tego samego koloru. Jeśli zlikwidujemy ich wystarczającą liczbę, wówczas przestaną się pojawiać nowe. W przeciwnym razie stracimy życie i poziom będziemy musieli rozpoczynać od nowa. W grze nie brakuje też power-upów ułatwiających nasze zmagania. Działają one w różny sposób, mogą dla przykładu zmienić kolor piłeczek zmierzających do piramidy, zniszczyć je, zmniejszyć częstotliwość pojawiania się nowych piłeczek lub wręcz je cofnąć. Jest ich wszystkich kilkanaście.

Na przejście czeka tu osiemdziesiąt osiem podstawowych poziomów, a oprócz tego dostępnych jest też trzynaście bonusowych. Poziomy z czasem stają się rzecz jasna coraz bardziej złożone, a my na ich koniec jesteśmy oceniani (gra przyznaje nam rangę w zależności od tego, jak nam poszło). Do wyboru są cztery stopnie trudności. Oprócz tego dostępne są również inne tryby, jak Practice, gdzie możemy w spokoju szlifować nasze umiejętności, oraz Pharaoh's Challenge, czyli tryb z wyzwaniami. Luxor: Pharaoh’s Challenge nie oferuje multiplayera pod żadną postacią.

Pharaoh’s Challenge nie oferuje zbyt wiele nowego względem ‘dwójki’. Jedną z nowości są elementy wspomagające, które ułatwiają rozgrywkę tym, którzy mogą problem ze stopniem trudności.

Wideo - Luxor: Pharaoh's Challenge

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper