London Detective Mysteria

London Detective Mysteria

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS Vita -
PSP 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Karin Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
11.02.2016
Europa:
18.12.2018
Producent:
Karin Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
11.02.2016
Europa:
18.12.2018

London Detective Mysteria - opis gry

London Detective Mysteria to powieść graficzna wyprodukowana przez Karin Entertainment i wydana na Zachodzie przez XSEED Games. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation Portable i PlayStation Vita oraz na PC.

Akcja gry rozgrywa się w XIX wieku w Londynie. Główną bohaterką jest Emily Whiteley, młoda arystokratka, której rodzice zostali zamordowani gdy miała cztery lata i sprawa do dziś nie doczekała się rozstrzygnięć. Emily wraca do stolicy brytyjskiego imperium po pobycie na prowincji. Podczas jednej z uroczystości robi ona wrażenia na królowej, po czym trafia do prestiżowej akademii Harrington, w której kształci się przyszłych detektywów. W niej bohaterka poznaje różne ciekawe osoby: potomka Lupina, Watsona czy Kuby Rozpruwacza, z którymi może rozwijać relacje (ważne są tu wątki romantyczne).

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, na wstępie zaznaczyć warto, iż London Detective Mysteria nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, tylko powieścią graficzną. Nasza ingerencja sprowadza się przede wszystkim do wyboru odpowiedzi/decyzji, gdy sytuacja tego wymaga (niekiedy mamy na to jedynie dziesięć sekund). Poza tym ograniczamy się tylko do czytania i oglądania. 

Produkcja Karin Entertainment posiada nieliniową strukturę. Słowem, nasze decyzje, w tym to z kim rozwijamy znajomości, wpływają na bieg fabuły, a w efekcie też na zakończenie. 

Jeżeli przerasta nas nadmiar informacji, możemy skorzystać z tak zwanego “dziennika detektywa”, w którym zapisywane są najważniejsze szczegóły odnośnie fabuły i świata gry. Warto również wspomnieć, że główna bohaterka rozpoczyna zmagania z niską rangą, lecz wraz z postępami, tj. rozwiązanymi sprawami kryminalnymi, pnie się ona w hierarchii detektywów. 

Wideo - London Detective Mysteria

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper