Lifeforce Tenka

Lifeforce Tenka

5,3
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PSone 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
05.1997
Europa:
07.1997
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
05.1997
Europa:
07.1997

Lifeforce Tenka - opis gry

Lifeforce Tenka to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez Psygnosis. Tytuł ukazał się na PlayStation oraz komputerach osobistych. Tenka to pierwsza strzelanina fpp na sprzęcie Sony, w której modele oraz otoczenie wykonane są w pełnym 3D.

Akcja gry rozgrywa się pod sam koniec XXI wieku. Ziemia została przeorana przez toczące się wojny oraz zanieczyszczenia, toteż niedobitki ludzkości postanowiły wyruszyć w kosmos. Ziemią obiecaną miała się stać kolonia o nazwie Extrevius 328, ale, jak to zwykle bywa, nic z tego nie wychodzi. Głównym bohaterem jest Joseph B. Tenka, który uroki kolonii poznał z zupełnie innej strony. Miał on bowiem zostać przerobiony na superżołnierza, tzw. Bionoida, ale ta perspektywa niezbyt mu się podobała. Dlatego postanowił wszcząć bunt.

 

Podczas rozgrywki wcielamy się właśnie we wspomnianego Tenkę, który przemierza labirynty korytarzy w kompleksie badawczym na Extrevius 328, a jego zadaniem jest stamtąd uciec. Do dyspozycji nasz podopieczny ma jedną broń, ale jej unikalną cechą jest to, że posiada ona wiele funkcji. Wraz z postępami zdobywamy doń upgrade’y odblokowujące nowe ‘tryby’ wystrzałów. Oprócz funkcji zwykłej strzelby pojawiają się tu również granaty, lasery, miny, rakiety i nie tylko. Broń Tenki ma jeszcze jedną unikalną właściwości - wyświetla różne użyteczne informacje. W grze nie ma bowiem klasycznego HUD-a, informacje o ilości amunicji i stanie zdrowia pojawiają się na karabinie.

 

Produkcja Psygnosis podzielona jest na levele, które od czasu do czasu urozmaicają nam wstawki filmowe opowiadające historię Tenki. Zasadniczo wyzwania, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć w trakcie ‘kampanii’, można podzielić na cztery rodzaje: zbieranie kluczy, zbieranie newralgicznych danych i instalowanie ich we wskazanych miejscach, niszczenie celów oraz rozbrajanie bomb, z czym musimy się wyrobić w odpowiednim czasie.

Wideo - Lifeforce Tenka

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper