Landflix Odyssey

Landflix Odyssey

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fantastico Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
27.11.2020
Europa:
27.11.2020
Producent:
Fantastico Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
27.11.2020
Europa:
27.11.2020

Landflix Odyssey - opis gry

Landflix Odyssey to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez niezależne Fantastico Studio. Tytuł ukazał się na komputerach PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Fabuła - Landflix Odyssey

Tytuł produkcji Fantastico Studio nawiązuje do popularnej platformy streamingowej Netflix. Fabuła gry, podobnie jak ma to miejsce w przypadku platformerów, nie odgrywa tu szczególnie istotnej roli. Głównym bohaterem Landflix Odyssey jest Larry, na pozór zwykły facet, którego ulubionym zajęciem jest oglądanie telewizji i popijanie przy tym zimnego piwa. Gdy pewnego dnia pilot odmawia mu posłuszeństwa, postanawia skorzystać z baterii odnalezionych pod łóżkiem. Rychło okazuje się, że mają one specjalne właściwości i przenoszą Larry’ego do uniwersum Landflixa.

Rozgrywka - Landflix Odyssey

Na przejście w Landflix Odyssey czeka pięć światów, a każdy z nich nawiązuje w jakiś sposób do popularnych serii Netflixa. Mamy więc tu np. parodię serialu “Stranger Things” czy “Daredevil”. Każdy ze światów dzieli się na pomniejsze plansze, których jest osiem lub dziewięć, w tym starcie z bossem. 

Rozgrywka nie odbiega znacząco od platformówkowemu standardu. Główny bohater dysponuje dwiema podstawowymi zdolnościami: potrafi bekać, co przydaje się do rozprawy z nieprzyjaciółmi, oraz skakać. Ważną częścią zabawy jest gromadzenie monet. Tutaj jednak potrzebujemy ich nie tyle do nabijania punktów, tylko do odblokowywania leveli w odwiedzanych przez nas światach. Inną znajdźką są niebieskie bileciki, które służą z kolei do odblokowywania leveli specjalnych. Jeśli coś pominiemy, zaliczoną planszę możemy powtórzyć.

Każdy landflixowy świat wprowadza do formuły rozgrywki coś nowego, fundując coś więcej niż tylko zmianę scenerii. Dla przykładu w parodii “Stranger Things” możemy przeskakiwać między wymiarami, natomiast w świecie Blindevil robimy użytek z magnetycznego kija.

Wymagania sprzętowe - Landflix Odyssey

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Intel Core i3 M380
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: Intel HD 4000
  • DirectX: Wersja 10
  • Miejsce na dysku: 1 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Landflix Odyssey

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper