Kingdom Under Fire: The Crusaders

Kingdom Under Fire: The Crusaders

7,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
XBOX 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blueside
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka,   Strategiczna
Premiery
Świat:
12.10.2004
Europa:
29.10.2004
Producent:
Blueside
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka,   Strategiczna
Premiery
Świat:
12.10.2004
Europa:
29.10.2004

Kingdom Under Fire: The Crusaders - opis gry

Kingdom Under Fire: The Crusaders to gra strategiczna opracowana przez Phantagram i wydana na rynku europejskim przez Deep Silver na Xboksa w 2004 roku. The Crusaders stanowi sequel dla Kingdom Under Fire: A War of Heroes - w grze znajduje się kontynuacja wydarzeń z tej pozycji. W grze połączono elementy RPG, tytułu akcji ukazywanego z perspektywy TPP oraz strategii czasu rzeczywistego.

Rozgrywka w Kingdom Under Fire: The Crusaders przypomina zabawę w Dynasty Warriors połączoną z RTS-em. W trakcie walk gracz dowodzi szeregiem jednostek zebranych w ramach armii. Poza wydawanie rozkazów oddziałom łuczników, czarodziejów czy rycerzy należy osobiście uczestniczyć w starciach, które przypominają slasherowe pojedynki z serii Dynasty Warriors. Po spotkaniu się dwóch regimentów jednostkom nie można wydawać rozkazów do czasu wyłonienia zwycięzcy starcia. Jednostki, którymi można dowodzić to piechota, łucznicy, katapulty, balisty, moździerze, saperzy, kawaleria, a także m.in. jednostki wspierające oraz wielkie stwory, takie jak Skorpiony. Oprócz walki wręcz lub na bliskim dystansie gracz ma do dyspozycji również magię. Zaklęcia pozwalają regimentom na rzucanie ognistymi kulami, przywoływanie meteorów czy leczenie własnej armii.
 
Akcja w Kingdom Under Fire: The Crusaders osadzona jest na kontynencie Bersia, okupowanym przez siły zbrojne sześciu wielkich państw. Gracz uczestniczy w walnej wojnie między królestwami Ludzi, Orków oraz Elfów. Do dyspozycji oddano nam cztery różne kampanie - każda podejmuje temat innego stronnictwa wielkiego konfliktu. W ramach kampanii wykonuje się kolejne misje - większość z nich ma liniowy charakter, nie pozwalając na swobodne rozwijanie swojego imperium.
 
Krytycy przyjęli pozytywnie Kingdom Under Fire: The Crusaders. Dziennikarze podkreślali, że The Crusaders jest najlepszą odsłoną w całej serii - w wyśmienity sposób połączono elementy zręcznościowe, kojarzące się z Dynasty Warriors, ze strategią czasu rzeczywistego. Chwalona była również grafika, która wykorzystywała pełnię możliwości Xboksa. Średnia ocen gry wyniosła 8/10.

Wideo - Kingdom Under Fire: The Crusaders

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper