King's Field (aka King's Field II)

King's Field (aka King's Field II)

6,7
7 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.07.1995
Europa:
1996
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.07.1995
Europa:
1996

King's Field (aka King's Field II) - opis gry

King’s Field to gra RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio From Software i wydana w Europie przez Sony Computer Entertainment na PlayStation. Tytuł był w istocie drugą częścią serii, jednak z powodu nie wydania oryginału poza Japonią numeracja została zmieniona.

Punktem wyjścia dla historii jest kradzież potężnego miecza zwanego Moonlight Sword. W tej sytuacji książę Alexander z królestwa Verdite, jeden z najbliższych przyjaciół króla, wyrusza z wyprawą mającą na celu odbicie cennego przedmiotu. Niestety, wkrótce dochodzi do komplikacji -  potężny sztorm zatapia statek Alexandra. On sam jako jedyny ocalały budzi się na wyspie Melanat, która, jeśli wierzyć opowieściom, nie jest zbyt przyjaznym miejscem.

Druga odsłona King’s Field rozwija formułę pierwowzoru. Gra wrzuca nas do otwartego, trójwymiarowego świata najeżonego niebezpieczeństwami - groźnymi potworami i pułapkami. Początkowo mamy dostęp tylko ograniczonej liczby miejscówek na wyspie, ale to z czasem ulega zmianie. Podobnie jak poprzednia część, “dwójka” często budzi w graczach poczucie klaustrofobii i zaszczucia.

Zmagania, jak wspomnieliśmy na wstępie, obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Pojedynki toczą się w czasie rzeczywistym, a do dyspozycji mamy rozmaite zaklęcia i bronie, które podpinamy pod wybrane przyciski pada (następnie używając zdolności Alexandra regularnie rozwijamy je). Nowością jest możliwość wyuczenia się nowych zaklęć z kryształów, a także sprint, ale ten sprawia, iż topnieje nam HP/MP.

W “dwójce” pojawia się również więcej NPC-ów, choć tak czy owak nie ma ich zbyt wielu. Niektórzy są do nas wrogo nastawieni, inni mogą pomóc, np. wyuczyć umiejętności łączenie małych kryształów, co wiąże się z różnymi udogodnieniami. Co warto dodać, każdego NPC-a da się zaszlachtować.

Wideo - King's Field (aka King's Field II)

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper