Kill la Kill the Game: IF

Kill la Kill the Game: IF

5,5
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.5
PC 5.0
PS4 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
A+ Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.07.2019
Europa:
26.07.2019
Producent:
A+ Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.07.2019
Europa:
26.07.2019

Kill la Kill the Game: IF - opis gry

Kill la Kill the Game: IF to gra wyprodukowana przez studio A+ Games i wydana w Europie przez PQube na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC. Tytuł powstał na podstawie popularnego anime studia Trigger.

Główną bohaterką Kill la Kill jest Ryuko Matoi, która trafia do prestiżowej Akademii Honnouji, by tam dowiedzieć się prawdy o śmierci ojca, który został zamordowany przez nieznanych sprawców z bliżej niejasnych powodów. Jedynym dowodem, jakim dysponuje Ryuko, są wielkie nożyce, a raczej ich połowa. W Akademii, w której uczniowie noszą specjalne stroje podnoszące ich zdolności bojowe, bohaterka poznaje Satsukiego Kiryuina, przewodniczącego zamordystycznej rady uczniowskiej, oraz jego najbliższych pomagierów: elitarną czwórkę. Gdy dostrzega, że Kiryuin rozpoznaje nożyce, domaga się odpowiedzi, ale zostaje pokonana. Upokorzona ucieka do domu i wkrótce odnajduje strój stworzony przez zmarłego ojca, dzięki któremu zyskuje nadludzkie zdolności. Jest tylko jeden szkopuł: wdzianko żywi się krwią. Tak wyposażona Ryuko postanawia dokonać zemsty i uzyskać odpowiedzi. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja A+ Games to bijatyka, w której starcia toczą się na trójwymiarowych planszach, po których możemy się swobodnie poruszać. Sterowanie wygląda tak samo w przypadku każdej z dostępnych tutaj dziesięciu postaci, ale różnią się one specjalami i pewnymi właściwościami. Mamy więc trzy podstawowe umiejętności podpięte pod trzy przyciski: atak na bliższą odległość, atak na dalszą odległość oraz silne ataki potrafiące przebić blok. Na uwagę zasługuje także specjalny wskaźnik zapełniający po zadaniu lub otrzymaniu ciosu od przeciwnika. Pozwala on odpalać zdolności specjalne lub korzystać z kontr.

Najważniejszym wariantem rozgrywki jest tryb fabularny, który składa się z dwóch części. Możemy w nim np. spojrzeć na wydarzenia z perspektywy Satsukiego. Podczas kampanii wykonujemy ‘misje’, które stawiają przed nami rozmaite wytyczne: są to walki dwóch na dwóch, jeden na trzech, walka z nieprzyjaciółmi nadciągającymi falami itd. Poza tym dostępny jest też Practice, Versus, tutejszy odpowiednik hordy czy galeria.  

Wideo - Kill la Kill the Game: IF

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper