Key of Heaven

Key of Heaven

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Climax Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.07.2005
Europa:
24.03.2006
Polska:
29.03.2006
Producent:
Climax Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.07.2005
Europa:
24.03.2006
Polska:
29.03.2006

Key of Heaven - opis gry

Key of Heaven (w USA Kingdom of Paradise) to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Climax Entertainment i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable.

Akcja toczy się w świecie inspirowanym chińską kulturą. Historia kręci się wokół wojownika o imieniu Shinbu, który po zapoznaniu się z zakazanymi technikami zostaje wydalony ze swojego kraju, czyli z Seiryu. Podczas podróży po innych państwach wpada on na niejaką Sui Lin, która informuje go, że ich klan (bo oboje wywodzą się z tego samego) został wytrzebiony. Shinbu próbuje więc dowiedzieć, co było tego przyczyną. Oczywiście, jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, intryga okazuje się być o wiele grubsza, niż początkowo przypuszczano.

System walki jest zręcznościowy, choć w grę wchodzą także parametry charakterystyczne dla RPG-ów. Najważniejszą funkcję pełnią zwoje Bugei oraz elementy Kenpu, które umieszczamy na tych zwojach, co daje nam dostęp do nowych umiejętności. Zwoje otrzymujemy zwykle po jakimś istotniejszym wydarzeniu, natomiast Kenpu można znaleźć podczas eksploracji, zostawiają je pokonani przeciwnicy itd.

Shinbu ma też do dyspozycji zaklęcia, których wyucza się w odwiedzanych w trakcie podróży świątyniach. Aby ich użyć, najpierw musimy naładować energię wciskając ‘kwadrat’.

Główny bohater zbiera doświadczenie po pokonaniu przeciwników, co pozwala mu wbijać na wyższe poziomy doświadczenia. Ciekawym patentem jest to, że jego parametry rosną w zależności od tego, jakich umiejętności używaliśmy. Potencjał bojowy Shinbu można też podnosić dzięki zdobycznemu ekwipunkowi.

Jako ciekawostkę warto podać informację, że Key of Heaven doczekało się kontynuacji. Ta nie ukazała się jednak poza Japonią.

Wideo - Key of Heaven

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper