Kalimba

Kalimba

7,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
XONE 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Press Play
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.12.2014
Europa:
17.12.2014
Producent:
Press Play
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.12.2014
Europa:
17.12.2014

Kalimba - opis gry

Kalimba to platformer z elementami gry logicznej wyprodukowany przez duńskie studio Press Play i wydany przez Microsoft. Tytuł ukazał się najpierw na konsoli Xbox One, a następnie został przeniesiony na komputery z systemem Windows.

Fabuła - Kalimba

Tytułowa Kalimba to wyspa, za której pomyślność odpowiada miejscowa szamanka. Niestety, pech chce, że ten stan rzeczy przeszkadza pewnemu złemu szamanowi, który, po pierwsze, niszczy totem i dzieli go na wiele części, a po drugie - zabija szamankę. Ale choć jej ciało zostało pokonane, dusza ma się nieźle. Będąc już po ‘drugiej stronie’ postanawia ona uratować swoje rodzinne strony.

Rozgrywka - Kalimba

Kalimba to platformer, w którym wielkie znaczenie ma kooperacja. Grać możemy w singlu oraz w multiplayerze (tryb lokalny). Podczas rozgrywki kierujemy poczynaniami dwóch różnokolorowych totemów (czterech w multiplayerze), które do życia zostały powołane przez wspomnianą szamankę. Sterowanie jest proste - jednego przycisku używamy do skoku (po jego wciśnięciu skaczą obaj podopieczni), a drugi pozwala zmienić pozycję totemu/totemów. Dzięki temu możemy uporać się z różnymi wymyślnymi łamigłówkami czekającymi na naszej drodze.

Poziom trudności został tu na tyle dobrze wyważony, że oferuje coś zarówno dla tych, którzy chcą po prostu przejść grę, oraz dla wyjadaczy. Ci drudzy mogą przeczesywać plansze w poszukiwaniu ukrytych znajdziek nabijających punkty. Co jednak ciekawe, każda skucha obniża wynik, dlatego osoby liczące na wysoki rezultat muszą zaliczyć level bezbłędnie. Dokonaniami można się chwalić za sprawą sieciowych rankingów.

Warto dodać, iż singiel i multi oferują oddzielne kompanie, choć w niektórych miejscach oparte są na podobnych gameplayowych konceptach.

Wideo - Kalimba

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper