Jazz Jackrabbit CD-ROM

Jazz Jackrabbit CD-ROM

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Epic MegaGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1995
Polska:
1995
Producent:
Epic MegaGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1995
Polska:
1995

Jazz Jackrabbit CD-ROM - opis gry

Jazz Jackrabbit CD-ROM to wydanie pierwszej odsłony serii o króliku od Epic MegaGames wyłącznie na MS-DOS. Pakiet ten ukazał się w 1994 roku w USA i w 1995 roku w Europie - w tym w Polsce, co było możliwe dzięki xLand Software Publishing. U nas tytuł ten jest bardziej kojarzony za sprawą reedycji od LK Avalon (na licencji od xLand) z 10 kwietnia 1999 roku.

Produkcja jest zbiorczym i pierwszą odsłoną marki dystrybuowaną na CD-ROM zamiast na dyskietkach - w ramach tego pakietu zawarto całą uprzednio wydaną zawartość, czyli 9 epizodów (6 głównych i 3 dodatkowe - "Outta Dis World", "Wild Wabbit" oraz "Turtle Soup"), a także Jazz Jackrabbit: Holiday Hare 1994.

Są to przedstawiciele platformowych gier akcji 2D, gdzie to opowiedziana została historia królika Jazza - pewnego dnia przedstawiciel żółwi Devan Shell porywa Evę, a przy okazji zaczyna snuć poważne plany względem planety królików, Carrotusa. Zadaniem Jazza jest, podróżując przez różne planety, nie tyle uratować damę z opałów, co przede wszystkim powstrzymać Devana. W ramach bonusowej zawartości - w przypadku Holiday Hare - przedstawione dalsze losy tego konfliktu.

Tytuł - razem z Jazz Jackrabbit: Holiday Hare 1995 - trafił do cyfrowej dystrybucji na GoG jako element Jazz Jackrabbit Collection na Windowsa, Linuksa oraz Macintosha. Wersja ta korzysta z DOSBox.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper