Jackal

Jackal

8,0
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
NES 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.05.1988
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.05.1988

Jackal - opis gry

Jackal to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a następnie został przeniesiony także na inne platformy, między innymi komputery osobiste i konsolę Nintendo Entertainment System.

Gra pozwala nam przejąć kontrolę nad świetnie wyszkolonym oddziałem “szakali”, a konkretnie nad pojazdem, którym przyjdzie im się poruszać po terytorium nieprzyjaciela. Ich zadaniem jest odbicie pojmanych towarzyszy oraz odnalezienie i zniszczenie tajnej broni.

 

Jak wspomnieliśmy, podczas rozgrywki przyjdzie nam się poruszać pojazdem - konkretnie rzecz biorąc jeepem. Naszym głównym zadaniem jest wprawdzie przebicie się przez rzesze nieprzyjaciół i zniszczenie wspomnianej ‘wunderwaffe’, ale niemal tak samo ważne jest ratowanie kolegów uwięzionych w obozach - dzięki temu możemy modyfikować różne elementy wyposażenia samochodu, co znacząco pomaga nam w zmaganiach. Gdy zgarniemy ośmiu jeńców, musimy ich odstawić na lądowisko, skąd zabierze ich helikopter.

 

Rozgrywkę zaczynamy z kilkoma życiami. Tracimy jeśli trafi w nas pocisk nieprzyjaciela lub wejdziemy w kontakt z innym pojazdem. Z drugiej strony możemy rozjeżdżać zwykłych żołnierzy bez najmniejszych obaw. Jeśli nasz jeep zostanie zniszczony, a w środku wciąż będą jeńcy, rozpierzchną się oni czekając na ponowny ratunek.

 

Na przejście czeka tu w sumie sześć poziomów - każdy zakończony walką z bossem. W wersji na NES-a, która różni się nieco od pierwowzoru z automatów, wprowadzono dodatkowo kilka porozmieszczanych tu i ówdzie specjalnych power-upów. Jest to zielona gwiazdka (nowe życie), czerwona gwiazdka (niszczy wszystko w zasięgu wzroku) oraz migająca gwiazdka upgrade’ująca wyrzutnię rakiet.

 

Jackal posiada tryb multiplayer umożliwiający kooperację dwóm osobom.

Wideo - Jackal

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper