Ishar 3: Seven Gates of Infinity

Ishar 3: Seven Gates of Infinity

8,8
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
AMIGA 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Silmarils
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
Silmarils
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

Ishar 3: Seven Gates of Infinity - opis gry

Ishar 3: Seven Gates of Infinity to gra RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez francuskie studio Silmarils na komputerach PC, Amiga i Atari ST. Tytuł ukazał się w 1994 roku i był ostatnią odsłoną serii Ishar.

Ishar 3 jest bezpośrednią kontynuacją części drugiej. Zły mnich Shandar został pokonany, ale udaje mu się odzyskać duszę. Aby dokonać zemsty szuka on odpowiedniego ciała a jego wybór pada na Sitha, ostatniego z przedstawicieli wielkich smoków. Zubaran musi raz jeszcze stawić czoło swojemu przeciwnikowi z przeszłości, choć tym razem zadanie będzie wymagało od niego podróży w czasie przez tytułowe wrota nieskończoności.

Pod względem rozgrywki część trzecia nie odstaje od poprzedników. Wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, pojedynki rozgrywają się w czasie rzeczywistym, a w interakcję ze światem wchodzimy dzięki interfejsowi point-and-click. Zubaran podczas swojej wyprawy może werbować różne postacie, ale są także inne metody pozyskiwania towarzyszy: poprzez wgranie zapisu stanu gry z poprzednich części lub stworzenie własnych podopiecznych (to akurat nowość).

Gra doczekała się ułatwień w pewnych aspektach, ale ogólnie rzecz biorąc stopień trudności został mocno podwyższony. Spośród ułatwień wymienić można mniej skomplikowany level design lochów (brakuje w nich jednak automappingu), mniej magicznych mikstur, które tak jak ostatnio możemy tworzyć sami, oraz bardziej liniową strukturę. Ishar 3 wprawdzie pozwala na podróże w czasie, jednak narracja rozwija się zgodnie z zamysłem twórców (poza fabułą gra oferuje jednak różne poboczne zadania).

Wideo - Ishar 3: Seven Gates of Infinity

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper