Hyperdimension Neptunia­ U: Action Unleashed

Hyperdimension Neptunia­ U: Action Unleashed

6,9
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS Vita 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
28.08.2014
Europa:
19.05.2015
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
28.08.2014
Europa:
19.05.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Hyperdimension Neptunia U: Action Unleashed (PS Vita)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

7.0
Recenzja: Hyperdimension Neptunia U: Action Unleashed (PS Vita)

Hyperdimension Neptunia­ U: Action Unleashed - opis gry

Hyperdimension Neptunia U: Action Unleashed to gra akcji z elementami RPG wyprodukowana wspólnie przez studia Compile Heart i Tamsoft na PlayStation Vita. Tytuł był spin-offem serii RPG Hyperdimension Neptunia.

Neptunia U to kolejna odsłona serii Compile Heart, która tym razem znacząco zmienia pewne założenia cyklu. Jeśli chodzi o fabułę, akcja rozgrywa się w świecie Gamindustri. Składa się on z czterech regionów i każdy z nich znajduje się pod opieką bogini (CPU) będącej personifikacją jakiejś... konsoli. Tym razem wspomnianej krainie nie zagraża żadne wielkie niebezpieczeństwo, a przynajmniej nie jest to niebezpieczeństwo rozumiane w tradycyjny sposób. Przeciwnie, mieszkańcy Gamindustri zaczynają czuć nudę, która jest konsekwencją spokojnej egzystencji. Żeby coś z tym zrobić, boginie wpadają na pewien ciekawy pomysł…

O ile setting powinien być znany miłośnikom serii, tak rozgrywka doczekała się poważnych zmian. Neptunia U to przede wszystkim gra akcji, a nie (j)RPG. Gameplay przypomina nieco serię Dynasty Warriors lub Senran Kagura (ta druga to zresztą dzieło Tamsoft). Postacie, którymi przyjdzie nam pokierować, mogą swobodnie poruszać się po polu walki oraz odpalać widowiskowe combosy. Jedną z głównych atrakcji jest patent zwany Dual Battle, który daje sposobność wyboru dwóch podopiecznych i błyskawicznego przełączania się między nimi. Bohaterki posiadają ponadto zdolność transformacji dającą im dostęp do lepszych umiejętności i innego zestawu ekwipunku (w sytuacji tej zwiększają się także ich parametry).

Innym rozwiązaniem wartym odnotowania są zniszczalne stroje. Otóż im więcej obrażeń otrzymają podopieczne, tym bardziej zniszczone będą ich fatałaszki. Ma to swoje plusy i minusy - z jednej strony przeciwnicy stają się bardziej niebezpieczni (większy damage), ale z drugiej większa jest szansa wyprowadzenia criticala, a ponadto wskaźnik EXE Drive, pozwalający odpalić specjalne techniki, zapełnia się szybciej.

W razie wygranej walki otrzymujemy medale, które można wymieniać na boost do statystyk lub ekwipunek.

Wideo - Hyperdimension Neptunia­ U: Action Unleashed

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper