Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3: V Generation

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3: V Generation

8,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PS Vita 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Felistella
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
18.12.2014
Europa:
03.07.2015
Producent:
Felistella
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
18.12.2014
Europa:
03.07.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Hyperdimension Neptunia Re;birth 3: V Generation (PS Vita)
7.5
Recenzja: Hyperdimension Neptunia Re;birth 3: V Generation (PS Vita)

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3: V Generation - opis gry

Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3: V Generation to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Felistella i wydana w Europie przez Idea Factory International na komputery osobiste oraz PlayStation Vita. Tytuł był odświeżoną wersją trzeciej odsłony Hyperdimension Neptunia, która pierwotnie ukazała się na PlayStation 3.

Kilka lat po wydarzeniach w poprzedniej części kraina Gamindustri cieszy się zasłużonym spokojem, ale Neptune, bogini jednego z regionów, wpada w nowe kłopoty. Z bliżej niesprecyzowanej przyczyny przenosi się ona do innego wymiaru. Okazuje, że to także Gamindustri, ale jakby inne, bowiem unosi się w nim pewien nostalgiczny feeling. Rychło okazuje się, że miejsce to ma swoje kłopoty w postaci tzw. siedmiu mędrców.

System walki w V Generation jest turowy, ale nie oznacza to, że nasi podopieczni (maks. cztery postacie) i ich przeciwnicy stoją w miejscu wymieniając ciosy. Przeciwnie - mogą w miarę swobodnie poruszać się po planszy i odpalać ataki, które działają na określonym obszarze, co stawia większy nacisk na strategiczne planowanie, ponieważ pozycja walczących staje się niezwykle istotna. Odświeżona wersja trzeciej Neptunii wprowadza kilka zmian w dziedzinie mechaniki rozgrywki. Teraz możemy np. kustomizować nasze combosy umieszczając kombinacje ataków w specjalnych slotach. Oprócz tego udoskonalono graficzny interfejs w związku z czym łatwiej można się poruszać w gąszczu menusów.

Co warto dodać, z Re;Birth 2, tj. remake’u drugiej Neptunii, powraca minigierka o nazwie Stella Dungeon. W niej możemy wysłać tytułową Stellę by ta przeczesywała dungeony w czasie rzeczywistym (może ona to robić nawet w trybie uśpienia konsoli). Po pewnym czasie, jeśli nie napotka szczególnych trudności, wraca z tym, co udało jej się zdobyć. Jeśli natomiast padnie po drodze, traci to, co zdobyła oraz to, co miała na sobie. Pomóc jej w wyzwaniu mogą pomocnicy, tzw. “skauci”.

Oprócz nowych rozwiązań gameplayowych gra posiada też dodatkowe scenki fabularne.

Wideo - Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3: V Generation

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper