Hydrophobia

Hydrophobia

5,6
35 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.5
PS3 5.3
X360 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dark Energy Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
01.11.2011
Europa:
02.11.2011
Producent:
Dark Energy Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
01.11.2011
Europa:
02.11.2011

Hydrophobia - opis gry

Hydrophobia to gra action-adventure w konwencji survival horroru wyprodukowana przez brytyjskie studio Dark Energy Digital. Tytuł ukazał się najpierw na Xboxie 360, a później został też przeniesiony na PlayStation 3 i PC.

Akcja gry toczy się w drugiej połowie XXI wieku, na wielkim statku zwanym Queen of the World. Sytuacja na świecie jest bardzo napięta ze względu na eksplozję demograficzną, która miała miejsce w ostatnich dekadach. Ci bogatsi, aby temu zaradzić, budują QotW, ale od problemu nie uciekają. Wkrótce bowiem na pokładzie pojawią się terroryści z grupy The Malthusians, która ma w planach zlikwidowanie znacznej części ludzkości. My wcielamy się tutaj w inżynier Kate Wilson, która wbrew swym intencjom znajdzie się w centrum intrygi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Hydrophobia to gra action-adventure, w której nie brakuje strzelania (choć główna bohaterka ma tylko jeden pistolet), rozwiązywania łamigłówek, eksploracji oraz sekcji zręcznościowych z efekciarskimi skokami. Niebagatelną rolę odgrywa tu woda, która zalewa wiele pomieszczeń Queen of the World (także w następstwie naszych działań). Możemy jej używać do własnych celów, ale można też nas ona wysłać na tamten świat, ponieważ Kate cierpi na wodowstręt i przebywanie w wodzie zbyt długo zaczyna odbijać się na jej zdrowiu.

Kate, jak wspomniano powyżej, ma tylko jedną broń, ale strzelanie urozmaica kilka rodzajów amunicji. W grze możemy gromadzić punkty. Otrzymujemy je za włamywanie się do komputerów, odnajdywanie przedmiotów i zabijanie terrorystów. Im bardziej jesteśmy kreatywni, tym więcej punktów zgarniemy. Nieprzyjaciół można likwidować pistoletem, topić, spalić, porazić prądem itd. Wyniki można było potem umieszczać w sieciowych rankingach.

W zmaganiach bohaterce pomaga także MAVI - urządzenie pozwalające między innymi sprawdzać mapę, przedmioty z którymi można wejść w interakcję czy odkrywać wiadomości pozostawiane przez innych (niewidoczne gołym okiem).

Wersja na X360 różni się od tych późniejszych. Na PS3 i PC dodano nowe lokacje i przerobiono niektóre starsze.

Wideo - Hydrophobia

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper