Horizon Chase Turbo

Horizon Chase Turbo

6,7
33 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.5
XONE -
NS 6.0
PC 8.3
PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Aquiris
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.05.2018
Europa:
15.05.2018
Producent:
Aquiris
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.05.2018
Europa:
15.05.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Horizon Chase Turbo (PS4)
8.0
Recenzja: Horizon Chase Turbo (PS4)
PS4

Horizon Chase Turbo - opis gry

Horizon Chase Turbo to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez niezależne Aquiris Game Studio. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Horizon Chase Turbo to gra wyścigowa, która inspiruje się klasykami gatunku, takimi jak seria Lotus czy OutRun. Świadczy o tym przede wszystkim perspektywa - kamera umieszczona jest niemalże bezpośrednio za samochodem (choć modele są tutaj trójwymiarowe, a nie wykonane ze sprite’ów). Model jazdy jest oczywiście czysto zręcznościowy i nie sili się na bycie realistycznym. Na uwagę zasługuje w tym kontekście detekcja kolizji, która sprawia, że w razie kontaktu nasz pojazd odbija się od innych samochodów bez konsekwencji (twórcy nie zaimplementowali systemu zniszczeń).

Głównym wariantem zabawy w Horizon Chase Turbo jest World Tour, w którym -- jak sama nazwa wskazuje -- podróżujemy po świecie, biorąc udział w różnych zawodach. Twórcy przygotowali dwanaście wydarzeń, podczas których odwiedzimy blisko pięćdziesiąt miejscówek. W trakcie rywalizacji możemy gromadzić porozmieszczane na trasie przejazdu niebieskie żetony, za które otrzymujemy punkty (za wygranie wyścigu i zgarnięcie wszystkich znajdziek otrzymujemy tzw. supertrofeum). Punkty te następnie mogą posłużyć do odblokowania dodatkowej zawartości: samochodów, upgrade’ów poprawiających potencjał aut itd. Samochodów jest łącznie dwadzieścia sześć.

Oprócz tego gra oferuje także inne tryby, czyli Tournament i Endurance, które dostępne są dopiero po przejściu World Tour. Grać możemy w pojedynkę lub z maksymalnie trzema innymi osobami. Rozgrywka wieloosobowa możliwa jest tylko w wariancie lokalnym na podzielonym ekranie (innymi słowy, nie możemy grać przez sieć).

Wideo - Horizon Chase Turbo

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper